4.8.2019 – tohle je datum které navždy zůstane v mé paměti. Právě tento den jsem se vydala vstříc mému výměnnému pobytu do města Crystal River na Floridě. Po přivítání na letišti v Tampě, se vytratila moje nejistota a obava z toho jaká bude moje host rodina, jaký bude můj Rotary club Kings Bay? Musím se přiznat, že jsem nemohla mít větší štěstí co se týče mé výměny.

Moje host rodina byla a je úžasná. Celý svůj pobyt jsem byla u jedné rodiny. Nikdy bych nevěřila, že bych mohla potkat tak parádní lidi, díky kterým bych se cítila jako doma! Od mé výměny se moje česká rodina rozrostla o dalších 20 lidí, včetně strejdů, tetiček, bratranců a sestřenic, tak nyní nazývám děti a vnuky mé host rodiny. Zažila jsem s nimi nádherné chvíle, dovolené, opakované výlety do Universal studia v Orlandu. Pořád se snažili se mnou dělat spoustu aktivit a skoro se až dohadovali u koho bych měla trávit víkendy, a nebo s kým jezdit na dovolené. Moc mi tu teď chybí. Můj Rotary club mi zajistil a vyřídil vše co bylo třeba, plánoval nám aktivity a udržoval nás neustále v kontaktu s ostatními výměnnými studenty v distriktu.

Navštěvovala jsem Crystal River High school. Zkušenost studovat v Americe je úžasná a pozitivně odlišná, o to více se bojím znovu se vrátit do našeho školního systému. Upřímně nástup do nové školy v nové zemi je stresující, hlavně když tam nikoho neznáte. Ale rychle jsem si ve škola našla svoji partu studentů a úžasné kamarády. V Česku jsem závodně hrála basketball a proto jsem byla vybraná do školního Varsity týmu. Když jsem přišla na „try-out“ měla jsem šílený nervy, protože tam byla tělocvična plná holek. Bylo nás tam přes čtyřicet a oznámily nám že „try-out“ budou tři dny u kterých nás budou pozorovat a pak si vyberou jedenáct holek do Varsity. Což pro mě bylo stresující. Nicméně mě vybrali, a s mým týmem jsme sbírali jedno vítězství za druhým. A vyhráli jsme první místo v Distriktu.

Měla jsem to štěstí, že jsem absolvovala týdenní zájezd na havajský ostrov Oahu, pořádaný Cestovní agenturou Belo USA ve spolupráci s Rotary. Maximálně jsem si týden užili, surfováním, výlety, a turistikou na Diamont Head. Byla nás tam spousta výměnných studentů, bohužel tam ale kromě mě nebyl nikdo z Distriktu 2240. Potkala jsem tam spoustu suprových kamarádů. Vše bylo až neuvěřitelně nádherné a v té chvíli si vůbec nikdo neuvědomil, že to bylo naposledy za naši výměnu, kdy se můžeme vidět a poznávat krásy Ameriky.

Coronavirová krize ovlivnila celý svět, bohužel i naši tolik plánovanou výměnu. Ale dívám se na to pozitivně, právě v období, kdy se uzavřely školy jsem se daleko více spřátelila a stmelila se studenty z mé školy a stali se z nás nejlepší přátele. Už nyní plánujeme setkání a cestování. Nerada se v myšlenkách vracím k mému odletu domů. Rozloučit se s host rodinou, kterou jsem si zamilovala, s kamarádky, s přáteli, nádherným počasím po celý rok a místem, které pro mě bylo po 11 měsíců domovem bylo velmi bolestivé a smutné.

Co se kritiky týče tak toho upřímně moct říct nemohu. Pokud bych mohla něco zmínit tak nejhorší věc na celé mé výměně byla ta práce s chystáním se na výměnu.

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2023/24 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!