Když jsem před více než rokem seděla v Třebíči na našem úplně prvním orientačním meetingu a poslouchala různé prezentace Rotexáků o věcech, které zažili, nikdy by mě nenapadlo, že jednoho dne to můžu být i já. A najednou jsem stála před Sochou Svobody, prošla se Harvardem nebo navštívila hlavní město celých Spojených států, Washington, DC. Deset měsíců se zdá být dlouhá doba, ale to určitě není. Moje výměna šla rychlostí blesku a tak to asi znamená, že jsem si to nanejvýš užila. Jako jedna z mála jsem měla pouze jednu host rodinu po celý tento čas. A  i přes občasnou ponorku, jsme si velmi rozuměli a s každým členem rodiny jsem měla něco společného. Moje škola pro mě byla prvních pár dní peklo, jelikož jsem byla opravdu vystrašená, že to nezvládnu, ale na konci roku jsem brečela, jelikož jsem musela odejít. Našla jsem si spoustu kamarádů nejen mezi Američany, ale i dalšími mezinárodními studenty. Byla jsem v několika velkých městech USA a i když jsem bydlela na východním pobřeží, navštívila jsem i západ a jih Spojených států. Určitě jsem měla pár chvil, kdy mi chyběl můj rodný kraj. Ale ke konci můžu říct, že jsem jednou jedinkrát nelitovala, že jsem na výměnu šla, protože mě to posunulo a udělalo silnější natolik, že jsem i já sama překvapená.

 

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!