Ahoj všichni,

jako první věcí bych asi nejradši začala omluvou za to, že mi psaní moc nejde. Z čehož vyplývá že moje články zde na blogu asi pravděpodobně nebudou jedny z nejzáživnějších, tak předem děkuji všem, kteří si mé zážitky a dojmy přečtou.

Rok v cizí zemi. Neznáte nikoho, neznáte zvyky, neznáte kulturu, neznáte řeč. Přesně tak jsem na tom teď já, to je popis mé současné situace před odletem. Jet na výměnný pobyt do Jižní Koreji, šílenství nebo skvělý nápad? Spousta lidí nechápe, proč jsem si vybrala právě Jižní Koreu, a proč že chci vlastně na rok opustit svou rodinu, přátele, spolužáky a vše co jsem si dosavadně vybudovala. Pro mě je vždy odpověď stejná a jasná. Stereotypy. Jsem dívka, která měla pocit že uvízla ve svém nudném, stereotypním životě, kde se prakticky dělo pořád a to samé dokola. Musíte uznat, že i vy si často říkáte, že už prostě potřebujete nějakou tu změnu, naučit se něco nového, poznávat a získat tím nové zkušenosti a nové přátele. To přesně já očekávám od své výměny. Změnu. Ať už bude nějak zásadní, nebo ne se ukáže až po roce, kdy přiletím zpět. A proč Jižní Korea? Narodila jsem se v Čechách své matce, která je Češka a tátovi, který se za mlada přistěhoval do ČR za účelem studia a lepší budoucnosti. Ta vize lepší budoucnosti mu vydržela asi tak cca do doby, než mi bylo 7 let a poté se z určitých důvodů odstěhoval zpět do Vietnamu a vyrůstala jsem proto v české rodině. Když jsme měli na výběr ze 30 zemí světa, vybrala jsem si státy Asie. I přes to, že Vietnam a Korea jsou dvě naprosto odlišné země s odlišnýmy zvyky, kulturou atd., některé aspekty jsou přece jenom podobné. Beru to z části jako poznání svých vlastních kořenů, které jsem neměla možnost poznat na 100%.

Můj nový start začne příletem na Kimhae airport, plánovaný na 28. srpen 11:45 korejského času. Tam si mě, a další dva studenty ze slovenska, vyzvedne chairman našeho distriktu společně s dalšími zástupci rotary a rodinami. Chairman našeho distriktu nese jméno Inseok Kim,  na první pohled vypadá jako vcelku úsměvavý sympaťák. Na profilovém obrázku posílá srdíčka, jako v podstatě každý korejec což mi přijde z části vtipné,  zároveň skvělé protože nevypadá že by byl nějak zapšklý. Je to vůbec slovo? Moje rodina bydlí v Heundae-gu, což je vlastně údajně nejhezčí  a zároveň nejdražší část Busanu. Jsou tam ale nádherné pláže a já mám štěstí, že bydlím doslova 20 minut pěšky od nich. Poté 20 minut veřejnou dopravou směrem do vnitrozemí se nachází škola, kterou budu navštěvovat. Yangwoon High School, což by údajně neměla být holčičí škola. Upřímně, jsem docela ráda vzhledem k tomu že většinou si rozumím spíše s klukama, a navíc ve škole si člověk najde nejvíce kamarádů, byla by škoda vidět tamní život pouze z pohledu dívek.Co se týče pravidelného přidávání článků na blog, sama sobě radši nic neslibuji… Tak uvidíme, snad to není první a zároveň poslední.

Další články od Adély

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!