Velkým zážitkem mé výměny byla rozhodně Oregon/California tour. První den tohoto několikadenního výletu jsme měli sraz v hlavním městě Oregonu, tedy v Portlandu,  se všemi výměnnýma studenty, bylo nás snad kolem třiceti . A i přesto jsme se vešli do jednoho obrovského autobusu.

První zastávka byla v Cheescake factory, kde jsme dostali asi tu největší zmrzlinu na světě . A po zmrzce a dalších čtyřech hodinách v autobuse jsme dorazili k dalšímu zajímavému místu, jezeru Crater Lake. Crater Lake je obrovské jezero, uprostřed kterého je krásný ostrov plný stromů. Nám ale nepřálo počasí, neviděli jsme ani jezero, natož ten ostrov. Přesto jsme si tuto část výletu užili, dokonce to byl jeden z nejvtipnějších zážitků, protože okolí jezera bylo celé zasněžené. A představte si takového Brazilce nebo Mexičanku, kteří poprvé v životě vidí sníh. Ptali se nás, zda se „toho“ můžou dotknou . Proběhla spousta focení, koulovačka a honěná formou brodění se po pas ve sněhu. A pak se jelo dál.

Další naše zastávka byla Jelly Belly factory, kde jsme se všichni přejedli až k prasknutí a stejně si i hromadu jelly fazolek vzali s sebou do autobusu.

Obrovským zážitkem byl také americký fotbal. Snad pro všechny studenty. Viděli jsme zápas nejlepšího týmu v Oregonu- Oregon Ducks a nejlepšího kalifornského týmu Californi Bears. My samozřejmě fandili Kachnám . Nakonec jsme sice prohráli, ale neskutečně jsme si zápas užili.

Další den jsme jeli do Santa Cruz, což je obrovská pout umístěná na pláži. A tak jsme celý den jezdili nahoru a dolů na všech možných atrakcích.

Následovala návštěva San Franciska, a tam jsem nechala své srdce .  První den jsme si půjčili kola a jeli na výlet okolo celého San Francisca. A samozřejmě vyfotili asi milión fotek na Golden Gate Bridge. To je úplně jasné. Pro další den bylo v plánu nakupování a tak jsme prošli spousty kalifornských obchůdků. Každý musel mít místní tričko nebo mikinuJ. Nezapomenutelná byla i návštěva Alcatraz Island, což je ostrov, na kterém je obrovské vězení. Po vězení nás provedl průvodce a poté jsme viděli i dokument o historii tohoto místa. Z ostrova bylo vidět celé San Francisco, na tento pohled nikdy nezapomenu.

Po San Francisku byla před námi už jen cesta domů se zastávkou v Redwoods parku, ty stromy tam byly fakt obrovský.
Když na to tak vzpomínám, zjišťuji, že se mi v hlavě, více než místa našich výletů, „honí“ vzpomínky na ostatní výměnné studenty a další kamarády, které jsem za ten rok poznala. To loučení s nimi bylo to nejtěžší, co jsem v průběhu výměny zažívala. Ale čím dál více zjišťuji, že to nebyl konec, ale naopak začátek. Díky tomuto roku nás možná čeká spousta nových zážitku a možností. A vím o tom své . Protože právě teď sedím s mojí nejlepší kamarádkou, kterou jsem poznala díky výměnnému pobytu, u ní doma v Itálii na balkoně. A ještě včera tady s námi seděla kamarádka z Dánska a kamarád z Německa. Rotary, děkuji!