Před výměnou mi všichni říkali, ,,neměj žádná očekávání” – může se stát cokoliv. Výměnu si nemůžeš naplánovat. Dala jsem tedy na jejich rady a odletěla na svou výměnu bez očekávání, s tím, že ať se stane cokoli, bude tohle ten nejlepší rok mého života! 

Výměna

Má výměna probíhala zcela normálně. Měla jsem první host rodinu, se kterou jsme si moc nerozuměli, ale potom jsem přešla do druhé rodiny, která byla naprosto skvělá. Nakonec jsem se přestěhovala do své třetí a poslední rodiny. Říkala jsem si, teď už jsem u své poslední rodiny, což znamená že má výměna už se blíží ke konci. To už se nemůže nic stát. 

Dva týdny po tom, co jsem se přestěhovala ke své třetí rodině, přišla korona a jejich dcera se vrátila z její výměny ze Španělska. Protože musela mít po návratu dvoutýdenní domácí karanténu, Rotary nechtělo, abych byla ve stejném domě jako je ona. Šla jsem tedy na dva týdny bydlet k rodině své kamarádky, Renaty, která je také Rotary výměnná studentka. Během těch dvou týdnů jsme přemýšleli, jak to udělat dál. Rotary nechtělo, abych se vrátila zpět do mé třetí rodiny, protože oba rodiče mají zaměstnání, kde jsou v kontaktu s nemocnými lidmi, což je v téhle době celkem nebezpečné. Renatini rodiče se mi nabídli, že pokud bychom s tím souhlasily my a Rotary, mohla bych zůstat bydlet u nich. Rotary s tím souhlasilo, a tak jsem s nimi zůstala a oni se stali mou čtvrtou rodinou. 

Je to to nejlepší, co mě mohlo potkat. Moje host ségra je jako má nejlepší kamarádka a zároveň je také výměnná studentka. Host rodiče nemají vlastní děti, takže jsou za náš pobyt velice rádi. Máme doma dva pejsky a bydlíme v horách s nádherným výhledem. Od té doby, co bydlím s nimi, nemohu být více v bezpečí. Bydlíme v horách, třicet minut autem od města, nemáme skoro žádné sousedy a jediní lidé se kterými jsem v osobním kontaktu je má host rodina. Všichni dodržujeme hygienu a nejsme v kontaktu s ostatními lidmi. Jídlo nakupujeme online, takže ani do obchodu za těchto okolností nechodíme. 

Restriktivní opatření jsou tady taková, že je všechno uzavřeno. Školy, restaurace, obchody, dokonce i národní parky. Školní vyučování probíhá formou online výuky. Každý předmět mám obden, takže mám denně tři předměty. Výuka probíhá tak, že nám učitelé zasílají úkoly, které musíme plnit do určitého data. Když něčemu nerozumíme, nebo si nevíme rady, kontaktujeme našeho učitele a ten nám to vždy vysvětlí psanou formou, nebo videohovorem.  

 

A co děláme za časů korony? Ovlivnila korona nějak moji výměnu? 

Od té doby, co máme školu online, věci do školy si dělám každý den dopoledne a potom mám celé odpoledne volné. Když je venku hezky, tak trávíme hodně času venku. Chodíme na procházky s pejsky, na pěší túryobjevovat okolí, nebo si jen užíváme sluníčko. Denně s rodiči cvičíme jógu, se ségrou často vaříme, nebo pečeme, hrajeme deskovky a snažíme se všichni najít něco, abychom se nenudili. Samozřejmě že celá tato situace mou výměnu nějakým způsobem ovlivnila. Například nám zavřeli školy, takže já už se do té své nevrátím. Spousta výměnných studentů už se vrátila domů a já nevím jistě, jestli se s nimi ještě někdy v životě uvidím. Ale má výměna byla ovlivněna i dobrým způsobem, protože kdyby tato situace nenastala, nedostala bych se k tak skvělé host rodině, jakou mám teď. 

Většina výměnných studentů, jak outboundů, tak inboundů, už se vrátila domů. Když se mě místní Rotary zeptalo, jestli uvažuji o návratu domů, neváhala jsem s odpovědí. Tento výměnný rok je jen jeden, a proto ho chci dokončit ať se stane cokoli. Sice jsme teď všichni už měsíc zavření doma a školu děláme z domova, ale situace se pomalu lepší a já zde mám ještě další dva měsíce pobytu a už se nemůžu dočkat, co všechno mi ještě zbytek výměny přinese. 

Další články od Denisy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!