Každý študent ktorý sa chystá na výmmenu si kladie tie isté otazky… aké to bude? nájdem si kamarátov? budem sa vedieť dorozumieť? Poďme si povedať že ideš do Ameriky, kde som bol aj ja. Nejaké tie základné slovíčka už musiš vedieť keďže angličtinu maš na školách povinnu a už tu máš OBROVSKU výhodu pred študentami z Azie alebo South America, ktorí nerozumeju ani slovo po anglicky.

Spoznal som tam také dievča z Číny ktore na začiatku nevedelo povedať ani ako sa volá po anglicky.. a na konci výmmeny mala prezentaciu pred 200 ľudmi v angličtine a všetci čo ju poznali pozeraju naňu s otvorenými ústami. Takže ver mi že jazyk nebude problém, raz keď tam už budeš obklopeny angličtinou tak sa to na teba nalepí aj keby si nechcel.

Ľudia v amerike sú extremne priateľský. Uvidíš že aj keď ráno si pôjdeš kúpiť kavu do najblizšieho obcodu tak predavačka sa stebou pokecá o celom tvojom dni. Študenti na škole ? iba im ukáž že sa chceš zapojiť a oni ťa vtiahnu do kolektívu.. hlavne ber každú príležitosť čo sa ti naskytne.

Športy? odporučujem ti skúsiť nejaký šport každú sezonu.. aj keď si to nikdy v živote nehral tak to skús! Byť súčasť timu, jazdy autobusom, zapasy, ”team feed” všetko ti len pomôže sa začleniť a nájsť si kamarátov.

Ako som si našiel ja kamarátov? začni sa baviť aj s ľudmi ktorí niesu tvoj ročnik. mal som 18 a bavil som sa s 15-16 ročnými keďže oni boli viac takí že sa o mna zaujimali a bol so niečo nové pre nich. cudzí človek s krajiny o ktorej ani nepočuli… a potom a začneš baviť s väčšími skupinami ľudí ako je team atď a aspoň jeden keď ta pozve na nejakú party tak máš vyhrané lebo tam spoznáš kopu nových ľudí a keď uvidia že sa vieš baviť a niesi hanblivý tak si nájdu oni teba.

Ferdinand Marek RC Rožňava  USA ESSEX 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!