fbpx

Jednoho dne jsem na Instagramu viděla, že se na pláži 광안리 (Gwangalli) v Busanu má konat novoroční „Gwangalli Drone Light Show 2024 Countdown“. Vypadalo to moc hezky, a tak když jsem 30.12. měnila host rodiny, zeptala jsem se nové host mamky, jestli tam se mnou půjde a ona souhlasila.

V den show jsme přijely na pláž Gwangalli o něco dříve. Bylo tam hodně lidí, mě připadalo, že skoro tolik jako na ohňostrojovém festivalu, který se konal asi o měsíc dříve na stejné pláži. Ten podle internetu navštívilo více než 1 milión lidí. Ukázalo se, že mám špatný odhad, jelikož podle pořadatelů se na Silvestra na pláži sešlo „pouze“ kolem 100.000 návštěvníků.

Policie byla všude a dohlížela na to, aby nevznikl nebezpečný dav. Bylo tam tolik lidí, že bylo hodně složité se vůbec procpat na samotnou pláž, odkud byl nejlepší výhled. Ale díky mé host mámě jsme se nakonec na pláž dostaly a zajistily si tak nejlepší místa.

Show měla začít těsně před půlnocí, jelikož součástí bylo odpočítávání posledních vteřin roku 2023 a vstup do roku 2024. Ten je v Asii rokem Modrého draka. Musely jsme 30 minut čekat, než byla skoro půlnoc. Všichni nedočkavě čekali, kdy už show začne. Když už bylo 23:59, ozvalo se z davu odpočítávání nového roku a všichni byli zmatení, proč show ještě nezačala.

Za chvíli se z rozhlasu ozvalo, že dronová show bude posunuta o 10 minut. Uběhlo už více než 15 minut a show pořád nezačala. To už byli všichni zmatení a otrávení, ale velká většina se rozhodla ještě počkat. O půl jedné na nový rok rozhlas oznámil, že novoroční dronová show je zrušena. 

Z internetu jsem poté zjistila, že pořadatelé měli technické problémy. Údajně velké množství lidí na pláži, a jejich mobilní telefony, narušilo komunikaci mezi drony.

Host mamka mě druhý den ráno potěšila tím, že show se bude přece jen konat, a to ten den večer. Znovu jsme tedy jely na pláž Gwangalli 광안리, tentokrát o něco dříve, abychom mohly jít na večeři. Šly jsme do restaurace s udon nudlemi a 돈까스 (což je jídlo podobné řízku). Poprvé jsem vyzkoušela soba udon nudle a moc mi chutnaly.

Znovu se nám podařilo získat místa na pláži a tentokrát se show opravdu konala. Bylo to úžasné, nad vodou se vznášelo 2000 dronů, které tvořily různé obrazce. Show jsem si opravdu užila, skoro mi ani nevadilo, že slavím příchod roku 2024 až prvního ledna večer.

Pokud se chcete podívat na nejlepší dronovou show roku 2024, tak  zde je krátké video:

Další články od Victorie

Novoroční dronová show na pláži
,

Novoroční dronová show na pláži

Victoria Obiageli Mokolo byla vyslána Rotary club Valtice - Břeclavv 🇨🇿 na roční výměnný pobyt...

Všichni co jsme spolu jeli do Kjongdžu
,

Výlet do starověké Koreje

Vyjeli jsme výtahem do stého patra, odkud je úžasný výhled na celý Busan, a protože...

,

Splněný sen

Všechno to začalo, když jsem se v lednu roku 2021 rozhodla začít se učit korejsky...

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!