Písal sa šestnásty august dvetisíc sedemnásť a ja som so srdcom až v žalúdku vychádzala z lietadla v Rene, Nevade. Práve tam ma čakala moja nová rodina a členovia RC Loyalton. Pamätám si všetko. Na vrúcne úsmevy, moje uslzené oči a cestu na miesto, ktoré som mala nazývať najbližšie mesiace domovom. Nevedela som aký smerom sa mal môj život uberať, no vedela som, že nič už nebude také ako predtým.

Moja prvá host rodina ma zobrala na všetky tie miesta, ktoré mi okamžite ukradli srdce. Medzi najlepšie zážitky patrilo kúpanie sa v oceáne v posledný novembrový týždeň a strieľanie z pištole v starom westernovom mestečku. Zažila som s nimi všetky moje prvé. Od jedenia hamburgeru, ktorý mi mimochodom nezachutil až tak akoby som čakala, pozeránia seriálov do noci až po prekonávania jazykovej bariery.

Uvítali ma s otvorenou náručou

Po Vianociach som zmenila host rodiny po prvýkrát. Bola som trochu nervózna, predsa som len s mojou prvou rodinou bola 4 mesiace a ako tak som ich už poznala, vedela som kde sa všetko v dome nachádzalo, rodinné pravidlá, a vedela som, čo od nich môžem očakávať, zatialčo moju druhú rodinu som videla len párkrát. Hneď ako som sa presťahovala som však vedela, že to bude iné, ako predtým. Uvítali ma s otvorenou náručou a boli ku mne po celý ten čas milí, s host ocom sme si robili zo seba navzájom srandu a aj keď som sa niekedy nezhodla s jednou z mojich host sestier, všetko bolo tak ako malo byť. V marci, na moje narodeniny, sme išli do Monterey Bay. Navštívili sme najväčšie akvárium na svete a kochali sa pohľadmi na žraloky.

Nechcela som si vyberať obľubenú rodinu, hlavne nie predtým než som sa presťahovala k mojej tretej, ale akosi som vedela, že oni boli moja najlepšia, tá s ktorou by som kľudne ostala celý rok.

K mojej tretej host rodine som sa presťahovala v aprilí. Hneď po mojom príchode ma zobrali do Los Angles,no po návrate sa vrátili do zabehnutej rutiny. Pracovať. A pracovať. Ak budete mať niekedy výmenného študenta, venujte sa mu. Dovoľte ho vás spoznať a ukázať vám zvyky a tradície ich krajiny. Goya a José neboli zlí ľudia, no nespoznala som ich dostatočne na to, aby som si ich obľúbila. Cítila som sa ako na návšteve.

V Aprili ma prišli pozrieť moji rodičia

 

V Aprili ma prišli pozrieť moji rodičia zo Slovenska. Cestovalali z Budapešti, cez Amsterdam až do San Francisca, kde sme ich prišli čakať. Aj keď nerozumeli takmer ničomu, boli radi, že mali možnosť prísť a straviť čas či už so mnou. Išli sme na výlet do LA a San Diega a navštivili Disneyland tiež. V San Diegu sa dalo cítiť to, že Mexiko je len približne pol hodinu vzdialené. Skoro celý čas sme jedli Mexické jedlo, ktore som si mimochodom počas celého tohto roku zamilovala a neskutočne mi doma chýba. Taktiež som pribrala ale teraz už chvála bohu,chudnem.

Chcela by som spomenuť aj školu. Nebola ťažká, namiesto učenia sa na testy som trávila čas domácimi úlohami, ktoré boli 60 percent z finálnej známky. Učitelky boli veľmi mile, ustretové a komunikáciou sa dalo všetko vyriešiť. Zaujímali sa o Slovensko a ako všetko funguje. Nikto v mojej malej škole nemal šajnu, mysleli si že som z Ruska a niektore situácie boli veľmi vtipné.

Počas výmenného pobytu som sa naučila nespočetné množstvo vecí. Zistila som ako vedia potešiš maličkosti, zlepšila som si Angličtinu a Španielčinu, no hlavne som našla samu seba.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!