V posledních měsících jsem měla neuvěřitelnou možnost žít v jiné zemi na deset měsíců. Dnešní generace už jsou známé tím, že cestují a navštěvují nová místa, ale tahle zkušenost byla něčím zcela odlišná. Není to jen výlet, ze kterého se za pár týdnů vrátíte, jde o úplně nový život.

Od momentu, co jsem vystoupila z letadla v Edmontonu (Alberta, CA) se kolem mě všechno zatočilo, a bylo to jako se učit chodit po rukou. Něco, o čem jsem si myslela, že je skoro nemožné, se stalo velmi možným. (Doopravdy na rukou chodit neumím, ale může to být další bláznivý milník.) Věděla jsem, že jsem se vydala do části Kanady, kde zima trvala většinu roku a moc lidí o mém místě nevědělo. Hned od začátku jsem zjistila, že všechny stereotypy o Kanaďanech byly pravé, tedy až na to, že nežijí v iglú a nemají vlastní polární medvědy. Kdyby se mě ale někdo zeptal, s čím vším se dá jíst javorový sirup, řekla bych jim, že se čímkoliv. I se sněhem, a i když ho máte 6 měsíců v roce, tak proč ne.

Měli jsme malou skupinku výměnných studentů, ale to na tom bylo to nejlepší. Bez problémů jsme všichni začali být přáteli, nemuseli jsme se obávat o nějaké skupinky, které by se tam mohly tvořit. Pracovali jsem jako jedna velká rodina. Už od první chvíle jsem byla uchvácena tím, jak velká tahle země byla. Jako holka z města jsem se bála žít na venkově, ale teď každý den, co kouknu z okna, mi chybí velké zahrady a pole, které obklopují polovinu Alberty. S každým výletem pořádaným Rotary jsem viděla další a další kusy této krásné země, někdy jsem ani nemohla uvěřit, že tohle byla realita. Štípala jsem se do zmrzlé ruky, když jsem stála pod polární září v -38 stupních. Líbilo se mi, jak naše výlety vždy zahrnovaly přírodu, protože opravdu většina života se děje tam.

Mé hostující rodiny se brzy staly mými opravdovými rodinami, se kterými jsem poznala i různé styly života. Každá rodina byla jiná, a proto moje zážitky a vzpomínky na ně jsou velmi odlišné, přesto ale všechny dobré. Výměna není jen o studentovi, co vyjíždí do světa, ale také o lidech, které pozná. O tom, jak mu oni ovlivní život a on jim. Každý, koho člověk potká, mu ukáže něco nového a vy máte tu šanci jim ukázat, proč je důležité být hrdí na to, odkud pocházíte, ale také být otevřený novým věcem.

Díky Rotary v mém distriktu jsem mohla začít toto dobrodružství a díky Rotary v hostující zemi jsem se naučila, jak žít. Jak být sama sebou. Jak rozdávat lidem radost a nebát se nových zkušeností. Díky tomuto roku, který mi toho dal tolik do budoucího života, už vím, jak pestrobarevné dny mohou být, jak milí umí být cizinci, a jak důležité je, aby lidé byli součástí něčeho takového.