V Srpnu roku 2018.To vše začalo. Nadešel čas. Bylo mi 16 let a já se měl rozhodnout, zda půjdu ve šlépějích mých sourozenců a pojedu na výměnu, a nebo budu pokračovat v rutinním životě jihočeského teenagera. V srpnu roku 2018 jsem učinil správné rozhodnutí.

Po tom co jsem prošel hromadou papírů, výběrovými řízeními a klikatou cestou, která vede k pořízení ročního studentského víza do USA už to bylo snadné, jen nasednout na letadlo, odletět a infiltrovat naprosto cízí kulturu, to zní jako hračka ne? No, jak mě o tom po dvou týdnech soužití v první hostitelské rodině přesvědčila host maminka, tak opravdu není. Jako každé ráno jsem vstal, vyčistil si zuby a šel do kuchyně, jelikož jsem si chtěl promluvit o včerejší hádce způsobené neustláním postele a pyžamem hozeným do mého kufru. V kuchyni na mne však místo host rodiny čekal můj counselor s vážným výrazem ve tváři a zval mě do auta, že prý si musíme o něčem popovídat.

V autě jsem se dozvěděl, že na mě host rodina zavolala rotary klub, že prý si mě ihned musí odvézt. Po asi hodinové konverzaci s counselorem jsem vysvětlil, že se myji každý den, uklízím si, jídlo si připravím sám a snažím se komunikovat s rodinou i jinak než pouze koukáním na televizi, jelikož má rodina prý měla výhradky na mé chování, oblékání a mé aroma. Po další konverzaci s mou hostitelskou rodinou mne couselor odvezl a žil jsem s ním po dobu dvou týdnů. Když si byl jist, že opravdu nejsem ten, za koho mě rodina měla našli mi novou rodinu ve které jsem přečkal s lehčími zaškobrtnutími dalších pět měsíců a posledních pět měsíců u jejich přátel.

Samozřejmě v ten daný moment jsem z této zkušenosti radost neměl, ale teď po roce, když se podívám zpět, tak jen kvůli tomuto zážitku bych na výměnu jen znovu. Přes celý rok jsem trávil většinu času sám, a jediný čas, kdy jsem se opravdu bavil byl v horách, nebo s exchange studenty, stále zkušenosti, které jsem za tento rok nabral mi vydrží na celý život, a do takovéto situace vás dostane pouze výměna, ať už je jakákoliv.

Haruda Matyáš RC Jindřichův Hradec USA D5450

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!