22. august. Môj deň D. Po dlhých dňoch vybavovačiek a balenia, konečne nastal ten deň. Moje vysnívané kanadské dobrodrúžstvo sa začínalo. Môj výmenný pobyt som strávila v dištrikte 7790, Quebec, Kanada. Po prílete do môjho nového “domova” som bola plná očakávaní, no i neskutočne unavená.

 

Počasie

Kanada ako taká, je známa najmä svojou pestrou prírodou, čo som mala možnosť vidieť aj oceniť hneď prvé dni. Jeseň? Po roku strávenom v Quebecu, je práve jeseň moje najobľúbenejšie obdobie roka! Hneď v októbri som mala možnosť s mojimi Rotary kamarátmi spoznať krásy quebeckého Charlevoix, čož nemá teda žiaden slovenský ekvivalent. Prekrásna príroda, hory, farby. Jednoducho som sa do tejto krajiny zaľúbila.

Zima, tá ma teda veľmi rýchlo z môjho zaľúbenia dostala. Lyžovačka v -30 stupňoch, to teda moja káva nieje. Ten pocit, keď chcete ísť do obchodu, ale nemôžete, lebo všetky cesty sú uzavreté, kvôli nadmernému snehu. Dokonca, počas môjho pobytu v Kanade som zažila 6 snehových búrok, čo sa z historického hľadiska nestalo v krajine už pár rokov. V tieto pochmúrne víchricové dni som sa prebúdzala na slová mojej host sestry : ” škola je zavretá, spi ďalej.” No však vďaka tejto ukrutnej, v skutku 6 mesačnej zime, som sa naučila šoférovať zimný skúter, dokonca, strávila tri hodiny v lese s mojimi host sestrami, keďže skúter nám zapadol do 100cm snehu a my sme sa nemali odtiaľ ako dostať.

Vyskúšala som si lyžovanie v jednom z najkrajších stredisiek sveta, ale zistila som aj čo je to poriadna dvojtýždňová chrípka. Jar a leto ? Jar v Kanade ani nepoznajú. Posledný sneh sa roztopil presne 28. apríla a všetci z toho boli veľmi smutní. Počas mojich posledných mesiacov medzi javormi som sa naučila vyrábať javorový sirup, viac krát som vyskúšala vodné lyže, bola som na rybačke, alebo jedla v reštaurácii bez svetiel, kde si nemohol vidieť naozaj nič.

Ďakujem

Kanada ma ako osobu veľmi zmenila. Ľudia veľmi otvorení mi ukázali, že v každej situácii si treba zachovať pozitívny pohľad na svet.
Za moje nové “ja” ďakujem Rotary Youth Exchange. Ďakujem im najmä za nekonečné priateľstvá cez celý oceán, za tých najlepších ľudí môjho života, ktorých som našla tak ďaleko od môjho domova a to len vďaka vám.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!