Minulý rok jsem strávil v Thasku, které jsem si vybral, protože je tam teplo, v čemž mě rozhodně nezklamalo. V Thajsku mají tři roční období: teplo, chladno a dešivo, s tím že chladno je průměrně pouze 35°, ne 40°. Jinak je tam také velmi dusno a občas velmi znečištěný vzduch, takže potom jeden den přijdou všichni do školy s rouškou. V mé oblasti, Suphanburi, se vpodstatě pouze pěstuje rýže, takže ať jdete kam jdete, tak je tam rýžové pole.

 

V Thajsku jedí mnoho ryb a krevet a většinou je jídlo pálivé. Zezačátku to bylo celkem drsné, ale postupně jsem si na pálivé celkem zvykl a měl jsem to poté moc rád. Samozřejmě základní ingrediencí je rýže, kterou jedí dvakrát až třikrát denně. Poté také jedí všechny možné nudle a spoustu různých pokrmů, jako například kuřecí pařáty a smaženou zmrzlinu. Moje oblíbené byli shabu a bbq restaurace, které sice nejsou původně thajské, ale je to nejlepší jídlo, které tam najdete. Poté jsou také výborné takové jakoby palačinky, na které vám dají cokoliv chcete, jemují se โรตี (rótý).

V Thajsku jsou velmi přísná a složitá společenská pravidla. Důležité je naučit se jak koho oslovovat, ale nejdůležitější je, že musíte respektovat ty, kteří jsou starší než vy. To znamená, že když je zdravíte, tak se musíme uklonit, nesmíte jim odmlouvat nebo se s nimi hádat, takže mají vždy pravdu, měli byste vždycky mít hlavu níže než oni, nesmíte odmítnout, když vám něco nabízí atd.. Samozřejmě studenti nedodržují všechna pravidla společnosti a jsou velmi hlasití.

Thajsko je výrazně ovlivněno ostatními asijskými státy, hlavně Čínou, takže často vidíte nápisy v činštině, čínské chrámy a také jídlo. Často vidíte a slyšíte korejské nebo japonské seriály a hudbu. Samozřejmě existuje i T-pop, který může být opravdu dobrý, doporučil bych Getsunova, P-hot a třeba Room 39.Thajské seriály i filmy jsou většinou buďto romantické komedie nebo hororry, což může být občas dobré a potom je to všechno dost stejné.

Thajské školy jsou naprosto jiné. Mají pouze 12 let a každý den mají 9 nebo 10 vyučovacích hodin. Mají pázdniny celý říjen a poté dva měsíce od března do května, což ovšem neznamená, že se nemusí učit. Na začátku školního dne (u mě to bylo v 8) se musí zpívat thajská a školní hymna a modlit se a poté se ještě sedí asi 15 minut na zemi a poslouchá se co máme a nemáme dělat. Poté máme 10 vyučovacích hodin s jednou uprostřed na oběd, který si platíte sami a můžete si vybrat z mnoha stánků, které jsou ve škole. Nakonec celý den skončí tak v pět a v šest už všichni odešli domů nebo na doučování po škole. V podstatě všichni Thajci se pořád učí a nemají moc volného času, ale překvapivě toho nevědí o moc víc než moji spolužáci, což pořád nechápu, jak je možné.

Celkově se mi v Thajsku velmi líbilo a pokud se tam podíváte, počítejte s tím , že všechno bude jinak než jste zvyklí nebo jak si to představujete.

Brož Matěj RC Praha Staré Město Thajsko D3330, výměnný student 2018/19

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!