V letošním roce jsem dostala možnost podívat se v rámci letního jachtařského Rotary tábora do překrásné oblasti Mazurských jezer na severu Polska. Naše cesta začala první nocí v hotelu ve městě Giżycko, kde jsme se nejdříve seznámili mezi sebou a poté s tím, co nás v následujícím týdnu vlastně čeká. Další den už jsme se pak nalodili a vypluli na největší jezerní komplex Polska – na Mazurská jezera, na kterých jsme strávili následujících sedm dní.

Kemp byl pořádán ve spolupráci s nadací pro polsko-německou spolupráci, jeho účastníci byli tedy ze třetiny z Německa, ze třetiny z Polska a zbytek poté z různých koutů světa (Egypt, Nizozemí, Taiwan, Švýcarsko, Rakousko, Rusko…), naším společným jazykem byla ale, jako vždy, angličtina.

Celá naše cesta probíhala na palubě kajutové jachty Antila 27 s mezinárodní posádkou pěti účastníků kempu a dále zkušeného skippera (kapitána), pod jehož vedením jsme se učili, jak plachtění funguje a jak se taková loď vlastně ovládá. Na lodích jsme poté i nocovali, vařili a trávili příjemné večery v přístavech. Naše trasa vedla nejdříve jižně od Giżycka přes jezero Niegocin do přístavu v obci Bogaczewo, další den jsme poté přepluli do většího města Mikolajki, ve kterém jsme strávili dvě noci a vydali se mimo jiné i na největší jezero Polska Śniardwy. Z jihu jsme se v dalších dnech otočili zpátky na sever směrem do přístavů v dalších městech RynSztynort a poslední den zpátky do přístavu hotelu v Giżycku. 

Většinu dne jsme strávili na palubě lodí plachtěním nebo koupáním se v jezerech, ve zbytku času jsme ale navštívili i památky jmenovaných měst (například Boyen pevnost ve městě Giżycko nebo prohlídka historického centra města Mikolajkinebo diskutovali právě o stavu a budoucnosti polsko-německé spolupráce v rámci Evropské UnieV průběhu kempu jsme absolvovali i tradiční ceremonii zasvěcení mezi námořníky a dvě jachtařské regaty, které posádka mé lodi vyhrála.  

Během těchto necelých dvou týdnu jsme měli možnost seznámit se se spoustou lidi z různých koutů světa, poznat sport, který byl před absolvováním tábora pro většinu účastníků ještě cizí, prozkoumat místa jezer, která jsou po pevnině nepřístupná nebo potrénovat své anglické i jiné jazykové znalosti, za což jsem Rotary klubům velmi vděčná. Kemp bych určitě doporučila všem, kteří nikdy plachtění na lodích nedělali a chtěli by si sport vyzkoušet, ale i těm, kteří už trošku zkušeností mají a chtěli by se v jachtaření zdokonalit nebo si prostě užít týden v mezinárodním kolektivu na krásných Mazurských jezerech.  

Klára Odstrčilová21 letRotary klub Brno 

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!