Jelikož je dneska neděle, tak jsem nemusel vstávat tak brzo. Hezky jsem se prospal a pak jsem měl chvíli času na to abych si udělal svoje věci předtím než pojedeme na Rotary Welcome Gathering do Marbleheadu. Welcome Gathering je vlastně první Rotary akce, kterou jsem v USA zažil, a šlo o to, aby se všichni Inboundi setkali a poznali Rotariány ze svého distriktu.

Marblehead je vzdálený asi 40 minut autem, takže jsme vyrazili hned po poledni, abychom tam byli včas. Vždycky si užívám cestování autem, protože se mi tady všechno líbí a už se umím zorientovat v Ipswich poměrně dobře, taky už znám všechny sousední města. Jediné velké mínus je, že ve státech jezdí lidé všude autem a téměř nikde se nedá dostat chůzí. Můžeš jet na kole, ale to není místy moc bezpečné.

Všechny okolní města vypadají podobně, je tady přímořské klima a krásná příroda. Cestou do Marbleheadu jsme projížděli městem Salem, které je jedno z těch velmi starých měst a je známé pro své čarodějnické procesy v minulosti. Marblehead je velice krásné město hned u moře.

Welcome Gathering byl velice příjemný, protože Rotariáni přesně ví jak se cítíš, takže přednášky byly ušité na míru. Chvíli jsme měli program z Rotex a pak jsme se seznamovali s ostatními. Všechny maminy přinesly občerstvení, takže jsme se pořádně nadlábli. V mém distriktu 7930 máme exchange studentů Belgičanku, Němce, Španěla, Chilanku, Indku a Čecha 😁. Jsou moc fajn a bydlí všichni poměrně kousek, pokud máš auto. Myslím, že spolu ještě budeme mít hodně zábavy. Ještě pár fotek.

Další články od Jonáše

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!