Jelikož je dneska neděle, tak jsem nemusel vstávat tak brzo. Hezky jsem se prospal a pak jsem měl chvíli času na to abych si udělal svoje věci předtím než pojedeme na Rotary Welcome Gathering do Marbleheadu. Welcome Gathering je vlastně první Rotary akce, kterou jsem v USA zažil, a šlo o to, aby se všichni Inboundi setkali a poznali Rotariány ze svého distriktu.

Marblehead je vzdálený asi 40 minut autem, takže jsme vyrazili hned po poledni, abychom tam byli včas. Vždycky si užívám cestování autem, protože se mi tady všechno líbí a už se umím zorientovat v Ipswich poměrně dobře, taky už znám všechny sousední města. Jediné velké mínus je, že ve státech jezdí lidé všude autem a téměř nikde se nedá dostat chůzí. Můžeš jet na kole, ale to není místy moc bezpečné.

Všechny okolní města vypadají podobně, je tady přímořské klima a krásná příroda. Cestou do Marbleheadu jsme projížděli městem Salem, které je jedno z těch velmi starých měst a je známé pro své čarodějnické procesy v minulosti. Marblehead je velice krásné město hned u moře.

Welcome Gathering byl velice příjemný, protože Rotariáni přesně ví jak se cítíš, takže přednášky byly ušité na míru. Chvíli jsme měli program z Rotex a pak jsme se seznamovali s ostatními. Všechny maminy přinesly občerstvení, takže jsme se pořádně nadlábli. V mém distriktu 7930 máme exchange studentů Belgičanku, Němce, Španěla, Chilanku, Indku a Čecha 😁. Jsou moc fajn a bydlí všichni poměrně kousek, pokud máš auto. Myslím, že spolu ještě budeme mít hodně zábavy. Ještě pár fotek.

Další články od Jonáše

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!