V pátek jsme hned po škole vyrazili na Rotary Orientation Weekend. To je první společný víkend se všemi výměnnými studenty a rotary týmem. Alexander Falk, rye7930 chair, má překrásný dům v New Hempshire (sousední stát). Je to oblast Breton Woods, která je známá pro svůj lyžařský resort. 

Cesta byla dlouhá, ale nakonec jsme dorazili a zabydleli se. Tento víkend byl určen jak pro různé rozhovory, prezentace a poučné hry, tak pro zábavu. První den byl plný různých přednášek o výměně a takové ty normální rady, které od Rotary uslyšíte často, např. 5 D. Pamatujte si je, jsou Důležité! V sobotu jsme byli ospalí, protože jsme do noci hráli karty a smáli se dlouho než jsme usnuli. Posnídali jsme a vyrazili jsme vstříc novému dobrodružství. Naplánovali pro nás zipline. Pro mě osobně to nebyla velká výzva, protože jsem dělal horolezectví a výšky mi nevadí. Shrishti, která je z Indie, je v USA jenom 6 dní a je z nás nejmladší, byla poprvé na lanovce a zipline zažila jednou. Americká příroda, klima a prostřední jsou pro ni však nové a všechno zvládá velmi dobře. Super. 

Ziplining nám trval 3 hodiny, jednalo se o 9 ziplinů v korunách stromů. Byla to opravdu švadna a všichni si to užili. Poté jsme obědvali, odpočívali, hráli pinball a karty. Večer jsme opět moc nespali, ale byla to sranda. Každý ukázal prezentaci o své zemi a svůj talent. Já jsem žongloval. 🙂 V neděli jsme hned ráno vyrazili na ÚŽASNÝ výlet na horu Mt. Washington. Je 1916 m vysoká a je tam nejhorší počasí v celém státu. Jeli jsme nahoru roztomilým vláčkem. Nahoře byl velice silný vítr a byla zima, ale viditelnost byla bezvadná a mohli jste vidět 5 okolních států. Navštívili jsme meteorologickou stanici. Ptal jsem se jestli zaznamenali nějaký důkaz, který by ukazoval na globální oteplování. Pán řekl že se zima, která normálně bývá 8 měsíců zkrátilo o tři týdny za posledních pár let. Nejvyšší naměřená rychlost na Mt. Washington je 230 mil za hodinu.

Víkend byl absolutně skvělý, děkuji Rotary distriktům 2240 a 7930 za takovéto úžasné zážitky. Už teď se těším, co bude dál. Mimochodem v budoucnu byl chtěl udělat článek o americkém školství a politice. Politika mě velice baví a nejspíše vím o vládě v US více než v ČR.

Další články od Jonáše

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!