fbpx

Do lietadla sadám okolo 13:00hod., odlet je plánovaný na 13:30 hod. Nakoniec odlietame s cca 20 min meškaním o 13:52 hod, čo znamená, že v Lisabone budem mať stresy, keďže už takto to bolo veľmi na tesno. Let trvá  3 hodiny 30 min. Popravde z cesty si nič nepamätám okrem poslednej pol hodiny – lietadlo už malo pristávať no Lisabon stále v nedohľadne. Pristávame, je 16:30 hod. čo znamená, že mám asi 20 min na presun do druhého lietadla. V momente keď sa dostanem von z lietadla ovalí má nechutné teplo a začínajú moje hry o život. Autobus nás preváža z lietadla do budovy letiska a ja počítam každé sekundy, ktoré týmto presunom strácam. Konečne sme pred budovou vojdem dnu a bežím cez cez letisko, k pasovej kontrole a k svojmu Gatu č.2. Trvá mi to presne 10 min. Stihla som to. Vyzerá, že už čakali len na mňa.

Autobus nás prevezie do nášho lietadla, tam sa pohodlne usadím a čakám na odlet, ktorý ale neprichádza. Čakáme asi 90 min a potom KONEČNE vyrážame smer Recife Brazília. Let je pohodlný, trvá asi 8 hod. Do Recife prilietamie asi z hodinovým meškaním. Vystúpim z lietadla idem na pasovú kontrolu, tam mi povedia, že do 90 dní sa musím zastaviť na polícii. Následne idem s napätím očakávať, či so mnou prišiel aj môj kufor – našťastie dorazil.

Keď už mám oba kufre vydám sa smerom von z letiska. Tam ma už očakáva celý výbor. Vo chvíli, keď počujem ako skandujú moje meno sa rozplačem a rozutekám k svojej novej mame Gal,ktorú ihneď vyobjímam. Po krásnom privítaní a veľa fotení sa vyberieme von smerom k autu. Vo chvíli ako prekročím prah dverí ma ovalí neuveriteľné teplo a vlhko. Pri aute mi mama povie, že cesta domov nám bude trvať asi 2 hodiny.  Sadneme do auta a po 20 min už spím a z cesty si nič nepamätám. To je zatiaľ všetko k mojej ceste,vidíme sa v ďalšom blogu čoskoro.

Další články od Ely

já a moje kamrádky
,

Výlet plný pláží a jedla

Zrazu sa zastaví auto a šofér nám z nízkeho útesu ukazuje morské korytnačky, ktoré plávajú...

Olinda
,

Predlžený víkend?

Dnešný príbeh začína vo štvrtok. Mám po škole a sedím v aute s mamou, ktorá...

,

Súdny deň

Keď už mám oba kufre vydám sa smerom von z letiska. Tam ma už očakáva...

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!