Už som tu skoro mesiac. Ani neviem ako to, tak rýchlo ubehlo.

Tento raz píšem trochu nejskôr lebo v piatok mal môj spolužiak oslavu narodenín, tak sa mi nedalo písať.

Minulú sobotu som išiel s Dolores na futbal. Keď sme prišli na fubalové ihriská, tak som bol celkom prekvapený. Bolo tam jedno veľké ihrisko a potom asi 6 tretinových ihrisiek. Dolores hrala na jednom z tých malých. Hrali 4 na 4 a všetci boli z toho istého klubu, boly rozlíšený iba dresmi. Na futbale som spoznal Joplininej sestri frajera Stephena, celkom frajer :D. Potom sme šli do pekárne, ktorá bola zároveň bar, cukráreň a reštaurácia. Tam sme si niečo dali a potom prišli po mňa spolužici Caleb a Cooper. Išli sme do Muswellbrooku, kotré je asi 20 min od Sconu. Po ceste sme vyzdvihli ešte dalších dvoch Toma a Zacha. Potom sme šli do nákupného centra kúpiť si nejaké veci na golf. Keď sme ich kúpili, tak sme šli na rugby ihrisko. Práve hrali U16, kde tiež hrá pár mojich spolužiakov. Po nich hrali baby, otras na to sa nedalo moc pozerať, ktoré  sa vôbec nezrážali na zem ale mali pásky na suchý zips pripnuté bokoch a tie si museli strhávať. Ďalší zápas hrali asi U18 , niesom si istý. Hrali protisebe Muswellbrook a Denman. V obidvoch mám spolužiakov, takže to bolo derby a ktomu som žažil aj bitku na ihrisku. Po zápase sme sa rozdelili a 7 sme išli do Newcastlu zahrať papa golf (mini golf). Cesta bola super. V Newcastli sme trošku zablúdili, ale inak super :D. Po golfe sme skočili do Mekáča a potom naspäť.  Prišli sme do Muswellbrooke asi o 22:00. V Muswellbrooku mali chalani party po futbale, ale ja som na nej nebol, po mňa prišla Joplin (host mama).

V Nedeľu sme sa trápili s okrasnou záhradou. Bola celá zarastená asi polmetrovou trávou. Keď sme to vytrhali, tak sme tam našli asi 15 cm hrubý koreň, tak sme mali zábavu na daľšiu hodinu lebo ten koreň bol dlhý ako neviem čo.  Potom, keď sme ho vytiahli, tak sme už nemali čo na robote. Našťastie.

Pondelok bol nudný. Nič takého sa nestalo . V utorok ma chalani vypýtali z mojej angliny na ich anglinu. Preberajú cestovanie, tak pozerali Borata :D. V stredu sme mali zduplovanú geografiu. Išli sme na “exkurziu”. Boli sme pozorovať rieku v rôznych častiach (tá rieka je hneď za školou). Vo štvrtok som bol namiesto matiky na konštrukcii, lebo písali test a ja som nebol od začiatku tej danej látky (ďalší test už píšem). Na konštrukcii sme malovali písmená na školu. Potom za nami prišiel jeden učiteľ a zaviedol nás ku nejakým dverám na druhom koci školy aby sme ich opravili. Posledné dve hodiny sú na šport, tak ako minulý týždeň sme išli pomáhať učiteľom. Tento raz som bol na futbale. V piatok nič moc. Robili sme s chalanmi playlist na oslavu narodenín môjho spolužiaka. Po škole som išiel domov a večer ma Joplin odniesla na oslavu.

O tom nabudúce :D.

Aussie for 364 Days

 

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!