S ostatními výměnnými studenty jsme se rozhodli vyrazit do Bostonu. V USA není veřejná doprava rozvinutá tak dobře jako v ČR nebo Evropě. Autobusů je tady jenom pár a vlaků taky. Do Bostonu vede jedna vlaková linka a projíždí několika městy skrz Ipswich do Bostonu. V Bostonu dokonce nemají ani pořádnou vlakovou stanici, je velká asi jako ostravské hlavní nádraží. I když je Boston vzdálený jenom 40 km, tak zpáteční vlakový lístek stojí 500 kč.

Vyrazil jsem před polednem a ve vlaku se sešel s ostatními. Po dvanácté jsme byli v Bostonu. Kupodivu se Boston nezná jako veliké město, téměř všude se dostanete pěšky. Boston je pro nás Evropany zajímavý, protože v jeho centru je hodně mrakodrapů. Vidět můžete i hodně netradiční budovy, které se jaksi k ostatním domkům nehodí. Je tu také mnoho parků a zelených míst. Žije tady téměř 700 tisíc lidí. Zdá se mi, že aspoň polovina z nich běhá. 😂 Na ulici každou chvíli vidíte někoho běhat.

My jsme se teda prošli po Bostonu, navštívili MIT ( známá vysoký škola). Harvard byl kousek od nás, ale tam jsme nešli. Byl to hezký den, ve městě se mi to líbilo, ale není to nic převratného, protože už jsem podobné města viděl.

Další články od Jonáše

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!