fbpx

Minulý týden se mi podařilo navštívit další snovou destinaci ve Francii a můžu si tak odškrtnout další políčko v mém cestovatelském todolistu. Jsem na výměně ve Francii a na každých šest týdnů školy tady mají dva týdny prázdniny. A to pro mě znamená jediné – příležitost víc objevit Francii. Nedávno jsem se přestěhovala do nové rodiny a moje nová host maminka se rozhodla mně vzít na jih Francie, za teplem a jejími přáteli. Byla jsem samozřejmě nadšená.

TGV do Arles

A tak jsme se zabalily a vydali rychlovlakem TGV do města Arles kde bydlí její nejlepší kamarádka. Ubytovaní jsme byli u ní a její rodiny. Všichni nás moc pěkně uvítali a ukázali nám krásy Arles a okolí. Navštívili jsme staré arény pro toreadory, antický amfiteátr a spoustu muzeí a dalších památek. Udělali jsme si taky dva výlety do okolních měst: Saint-Rémy-de-Provence a Avignon.

Strávili jsme u nich krásných pět dní, počasí bylo na únor opravdu skvělé. No a pak nastal čas posunout se dál, trochu víc na jih. Ve vlaku jsem usnula a probudila mně až záplava slunce a výhled na moře a samotné město Marseille.

Hned jak jsme vystoupily z vlaku, nastoupily do metra a po chvíli jsme se ocitly v centru starého přístavu. Bylo teprve deset ráno a v té době o víkendu ještě většina Francouzů spí, ale v přístavu bylo velmi živo. Vzhledem k tomu, že jsme ještě nesnídali, směřovaly naše kroky do kavárny. Dali jsme si klasickou francouzskou snídani (káva, pomerančový džus, croissant a bageta s džemem).

Nad Marseille se tyčí bazilika Notre-Dame de la Garde, a tak jsme autobusem dojeli až k ní. Jestli se někdy ocitnete na jihu Francie, tak určitě doporučuji se sem podívat, výhled je opravdu nepopsatelný. Zpátky dolů jsme šli pěšky malinkými uličkami až na náměstí Place aux huiles, kde jsme si dali na zahrádce oběd.

Na pláž v únoru?

Být tak blízko moře a nezajít se podívat na pláž by byl hřích, tak jsme nastoupili do přecpaného autobusu a dojeli na městkou pláž. Voda byla ledová (to bude asi tím, že je polovina února), ale pár místních se dokonce koupalo. Je opravdu vidět že život na jihu je pomalejší a klidnější než v Paříži. Už teď se těším až se tam jednou vrátím.

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!