Jak bych popsal první dny v Mexiku? Něco naprosto úžasného. Mexičani jsou skvělí, jídlo je skvělé (není pravda, že by všechno bylo pálivé – zatím nejostřejší véc, co jsem měl, byly chipsy a jakási omáčka), a počasí… to je takové, jaké má být v tropech v období dešťů – buď nad 30 °C a praží slunce, nebo nad 30 °C a lije jako z konve. Druhá varianta byla dnes v noci s tím, že byla slušná bouřka, takže už několik hodin nejede elektřina. (A kdyby jen slušná…)
Vzhledem k tomu, že mnohem častější je první varianta, tak jsme celý včerejšek strávili na pláži. Můžete si domyslet, jak to dopadlo… Pravdu mají ti, kdo hádali, že jsem se spálil – ne že bych čekal něco jiného.

A jak je na tom moje španělština? Když lidi mluví pomalu, tak jim většinou rozumím. Ne slovo od slova, ale celkem spolehlivě poznám, o čem se baví. Trochu větší problém je odpovídat, když znám jenom základní fráze, které se málokdy dají použít. Na druhou stranu co čekat, když jsem tu třetí den. 🙂

Jak to celkově vypadá? Rozhodně dobře. Po pár dnech jsem si zvykl na rodinu a rodina si zvykla na mě, něco jako jet-lag (pásmová nemoc) se mi vyhlo velkým obloukem, a vedro není tak nesnesitelné, že bych ho měl problém zvládnout.
Co ale není až tak moc dobrá zpráva pro blog je to, že si můžu vybrat, jestli v noci spát, nebo na blog psát dlouhé příspěvky o všem – a s dovolením bych si vybral tu první variantu. Ale nezoufejte, psát budu pořád. Navíc používám úložiště fotek Zonerama, takže na této stránce najdete skoro každý den nové fotky i s popisky.

Zároveň už pracuji na dalším příspěvku, nazvaném “Průvodce Mazatlánem”. Takže pokud chcete vědět, jak město vypadá doopravdy, ne jen na známých fotkách, rozhodně si jej nenechte ujít.

¡Viva México!

Somewhere in Mexico

 

 

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!