Vánoce v USA jsou celkem rozdílné od těch Českých. Pro Američany je den 24.12. Christmas Eve – den před vánocemi, kdy se chodí do kostela, trávíte čas se svými blízkými, máte vánoční večeři, a po večeři jdete většinou brzy spát, protože v noci vám „Santa“ nadělí pod stromeček dárky, které jdete otevřít brzy ráno 25.12. na Štědrý den.

Také nemají specifické vánoční jídlo. Jako je u nás kapr s bramborovým salátem, tady má každá rodina své vlastní oblíbené jídlo, které vaří každý rok, a nebo mají většinou to samé jídlo jako na thanksgiving. Jelikož je můj host taťka hasič a nejsou tady žádné malé děti, které by čekaly na Santu, měli jsme celé Vánoce posunuté. Mark je hasič a jelikož musel být v práci jak 24. tak i 25.12. měli jsme Vánoční večeři spolu s ním, dalšími hasiči a jejich rodinami na hasičské stanici.

24.12. jsme šli na snídani do kavárny, potom na nákup, protože 25.12. mají všude zavřeno. Tento den byly vánoce u mě doma, takže jsem zavolala rodině. Bylo těžké neslavit vánoce s nimi. V tento den jsem byla hodně homesick. Vánoční čas je čas, který bychom měli trávit se svou rodinou, dělat vánoční zvyky, koukat se společně na pohádky a u toho jíst cukroví… to jsem letos nemohla. Ještě nikdy jsem netrávila vánoce bez své rodiny a doufám, že už nikdy nebudu. Samozřejmě jsem měla krásné vánoce, se skvělými lidmi, ale nebylo to ono, bylo to zkrátka jiné. Kolem páté odpoldne jsme šli na hasičskou stanici, Mark nám tam udělal prohlídku, vysvětlil jak to tam všechno funguje a vyzkoušela jsem si sedět v hasičském autě. K večeři jsme měli steak se salátem a spoustou příloh co nám hasiči připravili a dezert byl v mnoha podáních, co kdo přinesl.

Kolem osmé večer měli hasiči výjezd, takže jsme museli odejít a abychom na Christmas Eve nebyly s Jolene samy doma, jeli jsme k Thomasovo rodině ( Thomas je přítel Allie, mojí host ségry ), kde je vždycky zábava. Dorazily jsme k nim kolem deváté večer a až do půlnoci jsme všichni hráli společenské hry. Po půlnoci jsme s Jolene jely domu a šly spát. 25.12. ráno byl sice Štědrý den, ale jelikož Mark musel být v práci, náš štědrý den byl až 26.12. Potom co se Allie s Thomasem vrátili od něho, jeli jsme rozdat nějaké dárečky. Bylo to moc milé, zastavili jsme se u spousty známých. Stoupli jsme si přede dveře, zazvonili a po otevření začali zpívat we wish you a merry christmas..., předali dárek a šli jsme dál. Až do večeře jsme sledovali vánoční pohádky, a na večeři jsme šli k rodičům Jolene.

K večeři jsme měli krocana s bramborovou kaší, gravy, brusinkovou omáčkou a salátem. Jako dezert jsme měli dýňový koláč. Další den ráno, 26.12. když se Mark vrátil, já jsem ještě spala a tak se všichni postavili před můj pokoj a začali zpívat. Bylo to moc milé. Potom jsme se všichni vrhli ke stromečku a rozdali si dárky. Dostala jsem toho mnohem víc, než jsem čekala. Popravdě jsem úplně nevěděla co mám očekávat. Já jsem měla pro každého tři dárky a dostala jsem dárků snad ze všech nejvíc. Jedním z dárků, který jsem dostala, byl výlet do Disneylandu! Na to se opravdu moc těším, protože miluju Disney pohádky a Disneyland bude skvělý zážitek. Takže 14. – 17. února se chystáme do Disneylandu a navštívíme rovnou i Universal studio!😍

Další články od Denisy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!