Vianoce na pláži? 20+ stupňov v zime? Surfovanie ako predmet v škole? Potápanie vo Veľkej koralovej bariére? To všetko a ešte omnoho viac som zažila v Austrálii. Od prvého momentu čo som sa dozvedela, že moju výmenu strávim práve tam, som bola nadšená. Nedalo sa tak však povedať o mojich blízkych. Jedovaté hady, veľké pavúky, žraloky, boxovacie klokany, veľké horúčavy… sú jediné veci, ktoré o Austrálii vedeli. Všetci sa ma snažili odhovoriť Austrálie a chceli, aby som išla niekam inam, preto som nesmierne rada, že som ich mohla vyviesť z opaku a dokázala presvedčiť, že Austrália je veľmi magické miesto plné unikátnych prírodných krás, jedinečných tvorov a omnoho ďalšieho.

Aby som bola presná, výmenu som strávila na východnom pobreží v meste Coffs Harbour. Všetci ma privítali s otvorenou náručou a už po pár dňoch som zistila, že ľudia sú veľmi emoční a radi sa objímajú. Stačilo mi pár dni a už som bola do Austrálie zamilovaná. Priateľskí ľudia, nádherné pláže, mestá, pamiatky, púšte, jazerá…to všetko stojí za to.

V lete tam je oveľa teplejšie ako u nás, záleží na lokácii, tam kde som bola ja bolo okolo 35-45 stupňov. V zime je okolo 20-25 stupňov, ale to taktiež záleží na lokácii. Ľudia trávia veľa času na plážiach, nezáleží na tom či je zima alebo leto. Surfovanie, plávanie, opaľovanie alebo len prechádzky, to všetko patrí k ich každodenným aktivitám.

O Austrálii by som mohla písať do nekonečna a stále by som mala o čom písať, ale to už nechám na tých, ktorí budú vybraní do tejto jedinečnej krajiny, aby mohli na vlastnej koži zažiť to čo som zažila ja a ešte omnoho viac.

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!