fbpx

Kemp RYLA, celým názvem Rotary Youth Leadership Academy je pětidenní kemp určen pro středoškoláky v letech od 16 do 18 let zaměřený na rozvoj jedince jako budoucího leadra a jeho schopnosti, ale na druhou stranu i týmovou spolupráci a spravedlnost mezi okolím. První příjezd mezi 100 neznámých teenagerů z různých koutů Floridy může pro někoho znít děsivě, ale pocity nás všech se tak ztotožňovali, že trapnost a strach nakonec velmi rychle ustoupil.

Stali jsme se Šedými vlky!

Od prvního momentu jsme přiřazeni do osmy týmů po 13 lidech rozdělených podle různých barev a vlastních maskotů. ŠEDÍ VLCI! Náš tým, vlk představující věrnost, pochopení a kuriozitu… Během dne jsme dostávali různé leadership lekce, které byly vždy zaměřovány na jeden prvek. Veřejné vystupování, 7 návyků vysoce efektivních lidí či rozsáhlé téma, mentální zdraví patří mezi příklady nejdůležitejších lekcí prostudovaných v průběhu pěti dní. Poznání nových zkušeností a překonávání bariér, všem těmto překážkám jsme společně museli překonávat. V týmu jsme denně mimo to podstupovali několik soutěží, sportovních i inteligenčních výzev, při kterých jsme se učili poznávat nejsilnější přednosti každého z nás a utkávali se s ostatními týmy.

Prezentovali jsme náš program

Jeden večer byl věnován Rotary Youth Exchange programu, kde všichni exchange studenti Districtu 6980 promluvili a sdílili s ostatními naše nejkrásnější vzpomínky, společně strávené zážitky a kulturu vlastní rodné země. Dohromady Disktrikt 6980 hostí 5 exchange studentů tento rok – Lu a Lucase z Brazílie, Osgar z Thajska, Matteo z Itálie a nakonec já, Phoebe z České republiky. Ostatní účastníci kempu měli možnost poptat se na jakékoliv otázky o nás, naší zemi, Rotary či právě našeho exchange roku. Slyšet studenty vašeho věku povídat si o nás jako inspiraci… Cítím, že jsem tu nespíš správně.

Mé pocity

Avšak proč se mě osobně RYLA natolik dotknula? Shrnout odpověď na tuto otázku pouze do pár vět se zdá téměř nemožné. Rovnoprávnost a podpora, sebepoznání a rozvoj vlastní sebelásky, pravé kamarádství a upřímnost. Tyto faktory ovlivnily můj pohled na kemp. Nikomu nezáleželo na tvém pohlaví, rase, sexualitě či vzhledu. Charakter a osoba zevnitř bylo vše, podle čeho se soudilo.

Po prvním dni jsem se cítila mezi cizími lidmi jako mezi dlouholetými kamarády, navazovala konverzace o životě a životních výzvách a obdivovala odvahu a sílu jednotlivců, které jsem měla čest poznat. 100 různých lidí, 100 odlišných charakterů, 100 rozdílných konverzací. Každá jiná, a pořád stejně důležitá. Mé mentální zdraví se kvůli této Rotary akci posunulo na úroveň, na kterou už si ani nepamatuji a našla jsem si životní přátele… Respekt mezi mladšími a staršími, všemi. To vše mi dala RYLA.

A co dál? Za dva měsíce si na tyto vzpomínky budu po celý život už jen připomínat, a to vše mě přinutilo si uvědomit, že žít pouze v přítomnosti a cenit si každé maličkosti jsou ty nesnadnější, avšak nejdůležitější úkoly každého člověka. Ze srdce děkuji celému Rotary.

 

Další články o dlouhodobých výměnách

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!