fbpx

Náš výlet začal už v jedenáct hodin ráno, kdy jsme vyjížděli z našeho města minibusem do Vitórie. V minibusu už byli další inboundi, kteří bydleli tři hodiny od nás. Poté jsme už vyrazili na cestu dlouhou přibližně šest hodin.

Hotel na pláži

Když jsme dorazili k hotelu, už na nás čekali zbylí inboundi, kteří bydleli buď přímo ve městě Vitória nebo, tak blízko, že bylo zbytečné, aby jeli s námi minibusem. Hotel měl bazén a moře jsme měli přes silnici kam jsme měli volný přístup. Další den jsme strávili u bazénu a někteří si byli prohlédnout i moře.

Příprava na karneval

Později odpoledne jsme postupně přenášely a části a oblečení na karneval do jednoho pokoje. Součástí karnevalového kostýmů byl klobouk, boty a na zádech jsme měli speciální ozdobu.

Karnevalový průvod

A v devět hodin to začalo. Po večeři jsme sešli na pokoje připravit. A o chvíli později jsme odjížděli minibusem na místo. Průvod začal v jedenáct hodin večer. Měli stejné kostýmy jako škola samby. Seřadili jsme se postupně do průvodu a pomalu jsme vyšli. Po chvíli jsme se dostali do prostoru, který už vysílali v televizi byl označený bílou plochou.

Nad námi byl prostor pro diváky, kde lidé buď stáli nebo seděli a sledovali celý průvod. Byly zde také televize, kde jsme mohli vidět, co zrovna vysílají v televizi z průvodu. V dobu, kdy jsme vkročili na bílou plochu, jsme postupně začali tancovat sambu. Po chvilkách jsme šli poté opět zastavili a celou dobu přitom tancovali. Moc jsem si karneval užívala. Taky to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem si vůbec brazili vybrala. Nečekala jsem ale, že se dostanu přímo do průvodu, který budou vysílat v televizi.

Konec vysílání

Poté, co jsme opět překročili bílou plochu, jsme se opět mohli podívat na mobily a já jsem zjistila, že bylo už půl druhé ráno. Mě to připadalo jako půl hodinky. Tak moc jsem si to užívala. Další z mých snů se vyplnil. Poté jsme postupně obcházeli speciálně pro karneval upravená auta a lidi v kostýmech za nimi. Všichni byli moc krásně oblečení a měli připravená úžasná představení. Byly zde například čarodějnice, srdcové královny a všechny možné fantasy postavy na které si vzpomenete. Po asi hodině jsme se dostali zpátky k našemu minibusu.

Z Vitórie do Vila Velhy

Další den odpoledne jsme se vydali na prohlídku města. Naší konečnou bylo město Vila Velha, což je ostrůvek nedaleko města Vitória, kam se dostanete jedině přes most. Dojeli jsme ke klášteru, odkud byl nádherný výhled na celé město i most. Také jsme si zde mohli koupit několik suvenýrů.

Cesta domů

Dorazili zpátky na hotel jsme se rozloučili s kamarády z Vitórie a vyjeli jsme na cestu domů. Stavili jsme se na oběd v nedaleké restauraci a kolem sedmé hodiny večerní dorazili do našeho host města. Ostatní měli před sebou ještě tříhodinovou cestu, ale já jsem se už konečně byla doma.

Tento zážitek, který nám zajistil náš Rotary distrikt je zatím jeden z nejlepších, který jsem v Brazílii zažila a já jsem moc ráda, že jsem si tuto zkušenost mohla vyzkoušet.

Další články od Veroniky

Karneval v Brazílii a já byla v televizi!

Karneval v Brazílii a já byla v televizi!

Průvod začal v jedenáct hodin večer. Měli jsme stejné kostýmy jako škola samby. Seřadili jsme ...
Brazílie Veronika Součková škola

První dny na střední škole v Brazílii

Škola nám začíná každý den už v sedm ráno, což je na mě moc brzo. ...

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!