fbpx

Do školy jsem začala chodit hned po víkendu. Ještě jsem v tu dobu neměla uniformu, takže jsem si vzala normální oblečení. Ale vídala jsem tam i plno lidí, kteří přes uniformu měli mikinu volného výběru, takže jsem si aspoň nepřipadala tak nepatřičně.

První školní den 

První den proběhl úplně jinak než ostatní dny. Hodně dlouhou dobu jsem strávila na sekretariátu, kde se vyplňovaly papíry. Po tomto ne moc příjemném začátku se mě ujala jedna spolužačka a dovedla mě do třídy a představila mě. Potom jsem si šla sednout a ona šla do své třídy. Chvilku na to byla pauza na svačinu. Tady nejsou mezi každou hodinou desetiminutová přestávka, ale je tady jedna velká přestávka přibližně třiceti minutová. 

Na svačině v bufetu si ke mě sedlo spoustu lidí a chtěli o mě všechno vědět. Představovali mi své kamarády. Ze začátku jsem byla trochu nervózní z nové školy, ale po této skutečnosti to ze mě rychle opadlo a užila jsem si celý den.

Moje první fotka s kamarádkami

Můj školní rozvrh

Čtvrtek je nejhorší, nebo ne?

Škola nám začíná každý den už v sedm ráno, což je na mě moc brzo. Vstávám ale ve stejnou dobu jako v Česku, protože tam jsem ještě jezdila necelou hodinu vlakem. Do školy nás vozí na střídačku rodiče mých sousedů a ze školy nás vyzvedává moje host mamka. Každý den máme školu do 13 hodin. Což je hodně dobré. A na oběd jezdím domů. Jen ve čtvrtek mám školu až do šesti hodin večer. V době, kdy v jiné dny jezdím domů na oběd, jdu s pár kamarádkami do jedné restaurace. Je to tady něco na způsob švédského stolu. Naberu si, co sním, pak jdu k pultu, kde mi jídlo zváží a po jídle zaplatím. Je zde snad úplně všechno na co si vzpomenete. Od rýže, která se podává při každém jídle, přes špagety po barbecue. Jsou zde ale také i dezerty. 

Po vydatném obědě se konečně vydáme zpátky do školy na odpolední vyučování, kde se snažím aspoň trochu poslouchat, ale portugalsky zatím neumím tolik abych rozuměla všemu. Po jedné hodině máme opět hodinovou pauzu, kdy si většinou zajdeme na açai, do kterého si můžete dát co jwn chcete. Mě nejvíc chutná s marshmallow a sušeným mlékem. A po dalších dvou hodinách se už vydávám opět dom

Moje školní uniforma

Náš školní bazén

Acai

Tanec nebo sport?

Na této škole probíhá i hodina tělocviku. Je to ale jinak než u nás. Máme na výběr mezi sportem a tancem. Já moc nemám ráda sport a proto bylo moje rozhodnutí jasné. Další důvod, proč jsem si zvolila tanec byl, že jsem se vždycky chtěla naučit víc tancovat, ale nikdy jsem k tomu neměla příležitost. 
Kromě možnosti tance si v tělocviku můžeme také zaplavat, až takovou nabídku dostaneme, určitě ji s velkou radostí využiju.

 Teď ale něco málo k tomu, jak vypadá naše uniforma. Kluci nosí triko se znakem naší školy a k tomu kraťasy. A holky nosí košilové triko s jeany nebo legíny. Když si k tomu někdo vezme mikinu, nikomu to nevadí.

Další články od Veroniky

Karneval v Brazílii a já byla v televizi!

Karneval v Brazílii a já byla v televizi!

Průvod začal v jedenáct hodin večer. Měli jsme stejné kostýmy jako škola samby. Seřadili jsme...
Brazílie Veronika Součková škola

První dny na střední škole v Brazílii

Škola nám začíná každý den už v sedm ráno, což je na mě moc brzo...

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!