fbpx

Co novýho? No, pořád je něco novýho, pořád se všechno zlepšuje a pořád si přijdu víc a víc jak Kanaďan.

Viděla jsem hory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsou nádherný. Moc, moc moc moc moc moc moc. A dokonce jsem v nich byla. V horách. Jó, to byl vejlet. Hele, pršelo! A vytáhla jsem zimní bundu a kulicha. A výhled nic moc, ale pořád pěknej. Zamilovala jsem se do hodně věcí tady, ale lesy a hory Kanady patří na první příčku, protože to je prostě láska.

Začla jsem veslovat. No ježiši :Dddd. Já vim no. Chci zkusit co nejvíc nových věcí, a tak jsem si řekla, hele, Evel, bude sranda viď. No, to je teda sranda, ohromná! Máme tréninky třikrát týdně. To by samo o sobě nebylo tak zlý, jenže jeden z nich je v neděli. V NEDĚLI. Já miluju svůj volnej čas a neděle je pro mě knížka a čaj, horká vana, další čaj, možná film, čaj, lívance, knížka a dobrou. Žaaaadnej budíček, abych v 10 ráno v neděli seděla v lodi a klepala kosu! Ale budiž. Jsem ochotná udělat pár smutnejch a sebelítostivejch výrazů, zanadávat si a tak nějak teda vylézt z teplý postele a v 10 bejt v tý lodi, žejo. Co se však neděje! Tréninky máme za jakéhokoliv počasí. A čím je známej Vancouver? No jasně viď. Prší tady pořád. 🙂

Takže dneska jsem v 8 ráno vstala, totálně unavená a smutná vylezla z mojí teplý postele, uviděla venku stupid déšť, předvedla další smutnej obličej, udělala si stupid kafe, dala si jednu (samozřejmě stupid) granolovou tyčinku a v 10 jsem seděla v tý lodi, already totálně promočená, nejvíc promrzlá, naštvaná a s blbou náladou. A jenom jsem si řikala, co za kravinu jsem si to zas vymyslela. Veslování, pff! No ale prosimvás. Já nejsem jenom negativní jo:). Po pár minutách jsem se zklidnila a začla si to užívat. Je to totiž strašně krásný, bejt tam v tý lodi, v 10 ráno, na vodě, mlha všude kolem, ticho, spadaný listí a hory, co už zase nevidíme. A je to krásnej pocit, veslovat a jet tak rychle po vodě, míjet ty stromy a bejt zticha. Nemyslet na to, co musim udělat a kde musim v kolik hodin bejt. Prostě bejt, na vodě, v tichu. ❤

Samozřejmě celý ty 2 hodiny lilo jako z konve a byla jsem zmrzlá až víte kde. A zejtra znova! Má prej pršet.

Tak, to stačí o veslování.

Viděla jsem se s dalšíma exchange studentama, co jsou teď v BC. Je nás tady 14 a máme naprosto nejlepší partičku. Jsou to takový zlatka. Znali jsme se míň než 48 hodin a už bylo šíleně těžký se rozloučit. Jsou to lidi, co se cítí stejně jako já, taky jim chybí něco z jejich země a domova. Mají stejný problémy a zároveň i stejný sny a ambice. No prostě kamarádi jak se patří, žejo. Strávili jsme víkend na chalupě u jezera, uprostřed lesů, kde není jinak vůbec nic a nikdo. A bylo to krásný!

Co se politiky týče, momentálně je to především kauza Kavanaugh. Sledujeme to tady pořád. Tuhle jsme u televize proseděli 6 hodin, a to jenom sledováním týhle kauzy. Je to velkej deal, všichni to řeší. Další téma, co řeší hodně kolem politiky je Donald Trump. Všichni ho tady nesnášej :Dddd. Pochopila jsem hodně věcí ohledně D.T. a mluvíme o tom taky pořád. Jak by ne, když mám hranici s USA literally 5 bloků od domu :D.

Cestování. Všichni tady strašně, STRAŠNĚ cestujou. Nevim, jestli je to tím, že jsou tady všichni ambiciózní a hodně vzdělaní, nebo protože jsou tady lidi většinou hodně bohatí :D. Povídám si tak s lidma a dozvěděla jsem se, že všichni byli několikrát v Evropě, jsou schopní bavit se s vámi o našem roku 68, ví, jaká je politická situace v Německu a v Maďarsku, protože tam tohle léto byli. Moc moc moc často cestují a jsou díky tomu hrozně open minded. Ví spoustu věcí a já jsem vděčná, že se od nich můžu učit.

Další články od Evelíny

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!