fbpx

Válíme se v obýváku na gauči. Bolí mě břicho a všude kolem to vypadá jako po výbuchu boxu s bonbony a čokoládami. Jsem obklopena malými papírky a obaly a z posledních sil dopíjím horkou čokošku. S mojí host ségrou Morgan jsme se rozhodly udělat si krásný odpoledne, jely jsme do obchodu, nakoupily bambilion sladkostí za 40 dolarů, z knihovny si půjčily Pitch Perfect 3 a doma se svalily do křesel.

A tak si tady ležim, předávkovaná cukrem, pomalu už se začínám celá klepat a mít tik. Jsou Vánoce, celé město bliká světýlkama, vánoční koledy jsou slyšet na každém kroku a náš vánoční stromeček už pod sebou má pár dárků. Koukám na adventní kalendář, který v sobě má výborný čokolády, ale dnes je představa jediný další sladkosti extrémně bolestivá. Normálně bych se samozřejmě cítila trochu provinile kvůli všemu tomu přejídání se, ale jsou Vánoce, takže je to v pořádku, žejo. No. Přejídam se, hraju ryby na messengeru a žiju svůj nejlepší život. Tak.

Je Christmas Day a my máme slavnostní večeři. Stejně jako my v Česku máme kapra, řízky a bramborovej salát, Kanaďani mají krocana s nádivkou a bramborama. Až na mojí rodinu, samozřejmě. Special flower. My máme humra, krevety a pečený brambory. Což ale považuju za mnohem lepší variantu.

Ráno jsme rozbalovali dárky. Host mamka vlítla do mýho pokoje a s jiskrama v očích mi natěšeně oznámila, že v noci přišel Santa. A tak jsme si sedli před krb a za tónů vánočních koled jsme začali rozbalovat. No, co vám budu povídat, žejo, dostala jsem obrovskou kupu krásnejch dárků. Tím nejlepším byl ale lístek na hokejovej zápas na mistráku juniorů mezi Kanadou a Českem!

Kanadský Vánoce byly skvělý. Předpokládala jsem, že to bude těžký, nebýt na Vánoce doma v Česku, daleko od rodiny. No a hele! Vůbec ne! Vlastně to bylo mnohem lepší, než mimo Vánoce. Asi jsem už na takový tý hranici, kdy vim, že tady všechno rychle utíká a já nechci ztrácet čas nějakým velkým steskem 😀 

Za dva dny se stěhuju do nový rodiny. Nebudu kecat, nechce se mi odsud. Už jsem tady doma, představa balení se mi nelíbí. Ale těším se na nový věci! Na změnu. Vím, že to bude v pohodě. It is what it is, žejo.

Další články od Evelíny

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!