Všetko začalo nedeľu po prílete keď sem sa s host rodinou vybrali na Baseball. Išli sme asi hodinu autom do mesta menom Tacoma, ktoré je domovom Tacoma Rainiers. Aby  ste to pochopili tak ja som nikdy v živote nevidel baseballový zápas ani v telke. Všetky pravidlá mi boli ako španielska dedina.

 

Baseball

Celé to prebiehalo veľmi pomaly, nič sa nedialo a z ničoho nič zrazu skórujeme a vyhrávame. Tak pomaly ako vtedy čas ešte nikdy nešiel. Mojou jedinou spoločnosťou boli hotdogy (ktoré sú dosť dobré, ale všetko čo kúpite na štadijóne má tak štvornásobnú prirážku) a host brat Joe, ktorý sa mi snažil vysvetliť ako to funguje. Celý zápas trval asi tri hodiny a viem iba, že sme vyhrali.

Rotary meeting

Na ďaľší deň bol prvý rotary meeting. Celé to prebiehalo vo veľmi rodinnej atmosfére aj keď tam bolo toľko ľudí, že sa nemohli všetci poznať. Na začiatku som mal príhovor lebo predsa som len výmenný študent a treba preukázať nejakú vďaku, ale bol som z toho tak vystresovaný, že som sa zakoktával a ešte tak 10 minút po prehovore sa mi triasli ruky. Hlavný príhovor mala riaditeľka University of Washington a hovorila o štatistikách ao tok ako sa škola za posledné roky posúva v rebríčku. Najviac ma zaujela časť keď hovorila o tom ako žiaci po dokončení školy majú veľké dlhy, lebo školné tu je dosť drahé a že rozbehla program, ktorý pomáha študentom splácať a zbavovať sa dlhov. Potom povedala nejaké čisla a pre pochopenie tak priemerný dlh študenta po dokončení verejnej  vysokej škloly je tak 60 až 80 tisíc a u nich na škole je to tesne pod 10, ale čo ja o tom viem.

Northwest Colonial Festival

V pondelok som bol ešte aj v škole a tak milú riaditeľku som ešte nepoznal. Dostal som súkromnú prehliadku školy. Poukazovala mi čo kde je a ako to chodí. No proste super nápomocná, lebo ako osobne ja by som bol v tej škole stratený. Škola má 4 budovy každá 3 poschodia a navštevuje ju iba 1200 študentov, to znamená 300 v mojom ročníku.

V stredu ma Tom (rotarián) zobral na výlet do Port Angeles lebo sa tam konal Northwest Colonial Festival. V podstate ukážka Colnistov (Američanov) keď sa búrili proti Anglickej nadvláde v rokoch 1775-1783. Na festivale sme boli tri dni a videl som dve bitky. Prvá bola bitka o Lexington, ktorá tak vlastne nebola ani bitka, ale len angličania vystrelili párkrát na colonistov zabili pár vojakov a tam to skončilo. Považuje sa ale za jednu z najvýznamnejších bitiek americkej revolúcie lebo započala obrovské narukovanie američanov do armády proti britom. Druhá bitka bola o most Concord. Prvá bitka, na ktorej sa ukázala sila američanov, keď sa im podarilo dobiť most.

Na festivale boli aj ukážky vtedajšieho života a aj sám generál Georege Washington. Ľudia celý deň chodili v kostýmoch a predstierali, že sú z 18. storočia.Ubytovaný sme boli v hoteli, ktorý bol napodobeninou skutočnúho Washingtonovho sídla Mount Vernon. V piatok po ceste domov sme sa zastavili vo Fat Smithy. Prvá americká burgráreň, aké bývajú vo filomch. Domáca kuchyňa, kamionisti, v starej polorozpadnutej budove a obrovské burgre. Najviac ma prekvapilo ako ľudia nechávajú pripomienku na seba. Pokreslením jednáho dolára a pripnutia ho na stenu alebo strop. No tak aj ja som musel nejaký ten jedne pridať.

Prvý footballový tréning

Streda bola Veľký deň. Prvý footballový tréning. Toľko adrenalínu som v krvi snáď ešte nemal. Išli sme od 6:45 rána do 16:00. Je to úplne niečo iné než to čo vidíme v telke. Konáhle si dám na hlavu helmu a založím chránič na zuby akokeby sa mi zmenil svet. Všetko ostatné je nepodstatné. No ono sa ani nič iné moc nedá vnímať keď musím dávať pozor na tak veľa vecí na ihrisku. Jedne chbný krok a bomaba jak z dela a ležím. Zvalcuje ma nejký buldozér, ktorý len išiel okolo. A tím je super vždy po tréningu sa tu spieva hymna tímu a všetci sa navzájom povzbudzujú. Mne netrvalo ani deň a už ma všetci poznali. Všetci sú taky Whats up Vinci a How are you doing. Dávajú si furt highfivy a brofisty. Proste super. Takto to pokračovalo až do soboty.

Další články od Vincenta

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!