fbpx

Když jsem odjížděla na Taiwan, bylo mi řečeno, že krom nejhodnějších lidí pod sluncem, úžasné přírody a jedinečné kultury, je tato země jeden velký kulinářský zážitek. Taiwanci jsou neskuteční jedlíci, jídlo dokonce milují natolik, že místo klasického ,,Jak se máš?” používají ,,Jsi plný?”.

Místní kuchyně nabízí nepřeberné množství pokrmů. Symbolizují ji čerstvé ingredience, výborná rýže, zelenina, nudle a mořské plody. Jedí především hůlkami, ale pokud tuto schopnost neovládáte, zažádat o příbor není žádný prohřešek. Místo jednoho talíře podávají velké množství menších talířků a pokrmy sdílí mezi sebou, aby toho ochutnali co nejvíce.  

Můj první Hot pot v životě

Oběd od host babičky

Hot pot

Jídlo je pro ně veliká společenská událost, u stolu se obvykle schází celá rodina, kamarádi a spolužáci. Taiwanci doma skoro nevaří, jedí převážně venku. Tedy pokud si libujete v chození do kaváren a restaurací, kde si jídlo může dovolit koupit opravdu každý, Taiwan pro vás bude rájem.

Se soumrakem se začínají objevovat Night Markets. Jídlem provoněné ulice (tedy pokud zrovna v okolí není stánek s Durianem nebo Stinky tofu) s veselou atmosférou, spokojenými lidmi s plnými žaludky a pokřikujícími starci lákajícími ke koupi v jejich stánku.

Stánek na nočním trhu

Nejlepší jídlo

Novoroční večeře

Stánek na ulici

Z jídel, co jsem ochutnala, jsem si nejvíce zamilovala Hot poty, knedlíčky na všechny možné způsoby, tamní ovoce (hlavně mango), polévku ze škeblí, nudle od mého host taťky, QQ či deep fried ice-cream. Nikdy nezapomenu na zářící očka místních, když řeknete, že vám jídlo moc chutná.

Věřím, že ať už si dáte cokoliv, místní gastronomii si opravdu zamilujete. Nebojte se proto zkoušet ochutnávat nové, sebevíc podivné, věci. A Když vám náhodou nebude chutnat? No co, usmějete se, a budete vědět, že příště zkusíte něco jiného.

Annabela Šimková, RC Hradec Králové → D3510 Taiwan

Další články od Annabel

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!