fbpx

Může se to na první pohled zdát šílené, ale zde v Telluride je možné vše. Nádherné hory s kupou sněhu – kterého tento rok máme požehnaně – dlouhé sjezdovky, prašan a skryté tratě, o kterých ví jen místní. Toto je ale také místo plné kultury, zážitků, dobré kávy a neskutečně milých lidí. Mimo jiné se zde pořádá spousta zajímavých akcí a festivalů, a to po celý rok!

Módní přehlídka

Telluride Aids Benefit Fashion Show (zkráceně TAB) je jedna z těchto akcí, na které nikdy nezapomenu. Spolu s mými spolužáky jsme od prosince vytvářeli choreografie a úžasné módní kolekce – fashion lines. Našim cílem bylo vytvořit show, na kterou se bude dobře dívat – zajímavé oblečení, tance a jiné akrobatické kreace byly samozřejmě součástí! Hlavně jsme se všichni chtěli dobře bavit při pomáhání nejen místní komunitě, ale celosvětové komunitě zasažené epidemii AIDS, které stále na některých místech světa probíhá do dnes a bere s sebou mnoho obětí.

TAB se snaží snížit stigma okolo tohoto téma, učit o možnostech léčení a prevence, a především předcházení této nemoci, ale také jak se s touto nemocí, co nejlépe vypořádat či pomoc blízkým, kteří byli AIDS nakažení.

A jak to tedy všechno probíhalo? Po castingu bylo vybráno okolo 50 studentů z naší školy, kteří poté byli přiřazení k určitým fashion lines. Já byla v Booster girls – kde jsme dělali modely pro školní merch. Další fashion line byla Create – na této line se podíleli studenty, kteří vytvořili sukně, které jsme měli na sobě při prohlídce na sobě a poslední Thrift 3 – kde jsme dělali modely pro místní thrift store.

Nácviky a finální show

Již před Vánoci jsme měli pár nácviků, ale vše pořádně začalo po zimních prázdninách. Vše nám šlo dobře a já se velice bavila. Dokonce jsme měli i přednášku o AIDS a prevenci s lidmi, kteří v tomto světě bojují za boření stigma okolo této nemoc. Dva týdny před finálními show jsme měli zkoušky každý den od 3:30 do 7:30 – abychom vše dotáhli dokonce a byli sebevědomí i na podiu. Veškerý čas, který jsme všichni strávili nácvikem choreografii, tančením a učením se, jak správně pózovat a modelovat oblečení, se vyplatilo. Celá show proběhla bez problému a všichni jsme se neskutečně bavili při dělání něčeho, co má větší dosah, než se může na první pohled zdát.

Jsem neskutečně pyšná na naši školu a na všechny mé přátele, co se podíleli na něčem tak úžasném. Těší mě, že jsem mohla být součásti.

Lyžařský tělocvik

A teď si všichni určitě říkáte: „A kde je to lyžování?“ Prvních šest týdnu po Vánočních prázdninách na naší škole funguje systém, kde máme Ski P.E. (lyžařský tělocvik) každý čtvrtek a pátek. Což znamená, že škola končí ve 12:30 a poté všechny ročníky na střední škole (kromě posledního ročníku – tzv. seniors) mají buď lyžování s instruktorem, nebo si můžou vybrat ze tří dalších možností, jak budou trávit své dny – vaření, krasobruslení či výtvarné umění. Já, jakožto senior, jsem nemusela lyžovat s instruktorem či být součásti jiných povinných předmětů. Proto jsem každý čtvrtek a pátek měla tréninky s mým lyžařským týmem Telluride Ski and Snowboard. Většina mých dnů poslední měsíc vypadala tak, že jsem byla ve škole, poté na tréninku a zakončila to nácvikem na TAB Fashion Show.

A takto bych zakončila mé shrnutí. Život v Telluride je něco, co se velice těžko popisuje slovy. Za poslední měsíce jsem zažila toho tolik a všechny tyto vzpomínky, již navždy zůstanou v mé paměti. Kdybych měla povykládat o všech těchto momentech, strávili bychom zde minimálně týden. Ve zkratce… toto místo je magické, okouzlující a plné krásných a neočekávaných věcí a já jsem šťastná, že zde můžu strávit svou výměnu. Nebála bych se říct, že toto je můj dream come true.

První meeting se všemi Rotary účastníky

 

Další články o dlouhodobých výměnách

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!