Rok v USA. Mysleli by ste si, že je to ako vo filme – obrovská škola, množstvo populárnych študentov, roztlieskavačky, školské aktivity.. no v skutočnosti môj Americký sen spočíval v niečom inom. Pobyt v krásnom horskom Štáte Colorado ma naučil naozaj veľa, už len od takých základných vecí, ako lyžovanie či zručnosť ovládania anglického jazyka na vyššej úrovni.

Som veľmi vďačná za to, že som sa počas svojej výmeny mohla učiť dva jazyky naraz – angličtinu a španielčinu. Za čo som vďačná ešte viac, je možnosť realizácie svojich snov aj mimo prekážok vďaka mojej mame, Rotary a taktiež aj host rodinám. Naučila som sa, ako byť zodpovedná sama za seba, ako konať s chladnou hlavou a nechať veci ísť, užívať si každú sekundu a sústrediť sa na pozitíva.

Pred tým než som sa ocitla v mestečku Breckenridge, som bola trochu sklamaná. Vedela som, že je veľmi malé a nachádza sa v horách, čo nie je môj typ prostredia (pred tým som v živote nelyžovala), ale určite ma tento pobyt naučil vážiť si ľudí okolo seba a vložiť maximum v to aby sa sústrediť na to, čo je pozitívne. Zapojila som sa do školského divadla, chodila som do posilňovne, stretávala sa s ľudmi v kine, občas som pracovala ako opatrovateľka pre deti, alebo cestovala s host rodinami.

Cítim sa veľmi šťastná a vďačná za tuto možnosť, ktorá mi poskytla úplne iný život, poskytla mi úplne inú mňa. Začala som viac veriť v seba a svoje možnosti. Naučila som sa ako prezentovať seba a svoju krajinu v najlepšom svetle. Možno moja výmena nevyzerá ako jeden veľký americký sen, ale žiadna výmena nie je perfektná a vždy si treba zo všetkého vziať svoje klady a ponaučenie. Mala som možnosť učiť sa na jednej z najlepších amerických stredných škôl, spoznať kamarátov z celého sveta, cestovať na miesta ako Hawaii či New York a žiť s tými najlepšími host rodinami.

Je to veľké predsavzatie, stať sa súčasťou cudzej pre vás rodiny ale verte mi, že je to neskutočný zážitok. Každá rodina sa mi venovala, pomáhali mi a rozprávali sa o čomkoľvek. Dokonca každej rodine vďačím za výlet mimo štátu. Preto by som chcela vyzdvihnúť, že je úplne jedno kde sa ocitnete, aj keby ste sa ocitli na mieste, ktoré Vám neznie ako to vysnívané a je to niečo úplne iné, čo si predstavujete. Nikdy nestrácajte svoj prístup lebo to je to, čo motivuje ľudí spraviť Vám ten najkrajší rok. Výmena záleží od vás a ako veľmi sa budete snažiť vy, preto si užívajte každú sekundu a buďte vďační za najlepší rok vášho života.”

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!