Do Kanady jsem dorazil 15.8.2017 po téměř 16 hodinovém letu Praha – Amsterdam – Edmonton. Let probíhal klidně a obě letadla letěla načas. Jediné lehké „zamrazení“ na mě čekalo při nástupu do letadla směr Amsterdam – Edmonton, když jsem zjistil, že mé sedadlo je už obsazené. V mžiku mi hlavou problesklo „ nenastoupil jsem do jiného letadla?“. Všechno se ale rychle vysvětlilo a já jsem se s úlevou posadil na své místo. Čím více jsme se blížili k Edmontonu, tím více ve mně narůstalo napětí. Na letišti mě přivítala moje první host-rodina a councelorka z hostitelského RC. Vyřízení studijního víza bylo rychlé a tak jsme neměli důvod se na letišti déle zdržovat. Vydali jsme se na další 2.5 hodinovou cestu z Edmontonu do Wainwright, během které jsem se dozvěděl vše o mém hostujícím RC a také, že svůj první týden nestrávím u rodiny, ale u mé councelorky. Právě dnes mě čeká stěhování do mé rodiny. Jsem tady sice jen týden ale s mojí councelerkou už jsme stihli dost výletů do okolí. Nejlepší bylo slavnostní pasování nových kadetů na vojenské základně, kam mě pozval jeden z Rotariánů mého RC. Další dny jsme stihli koncert v blízkém lyžařském areálu, prohlídku mé budoucí školy, výlet k jezeru Clear lake a samozřejmě první návštěvu mého RC, při které jsem seznámil se všemi jeho členy.

Další články od Jana

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!