Do Kanady jsem dorazil 15.8.2017 po téměř 16 hodinovém letu Praha – Amsterdam – Edmonton. Let probíhal klidně a obě letadla letěla načas. Jediné lehké „zamrazení“ na mě čekalo při nástupu do letadla směr Amsterdam – Edmonton, když jsem zjistil, že mé sedadlo je už obsazené. V mžiku mi hlavou problesklo „ nenastoupil jsem do jiného letadla?“. Všechno se ale rychle vysvětlilo a já jsem se s úlevou posadil na své místo. Čím více jsme se blížili k Edmontonu, tím více ve mně narůstalo napětí. Na letišti mě přivítala moje první host-rodina a councelorka z hostitelského RC. Vyřízení studijního víza bylo rychlé a tak jsme neměli důvod se na letišti déle zdržovat. Vydali jsme se na další 2.5 hodinovou cestu z Edmontonu do Wainwright, během které jsem se dozvěděl vše o mém hostujícím RC a také, že svůj první týden nestrávím u rodiny, ale u mé councelorky. Právě dnes mě čeká stěhování do mé rodiny. Jsem tady sice jen týden ale s mojí councelerkou už jsme stihli dost výletů do okolí. Nejlepší bylo slavnostní pasování nových kadetů na vojenské základně, kam mě pozval jeden z Rotariánů mého RC. Další dny jsme stihli koncert v blízkém lyžařském areálu, prohlídku mé budoucí školy, výlet k jezeru Clear lake a samozřejmě první návštěvu mého RC, při které jsem seznámil se všemi jeho členy.

Další články od Jana

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!