Ako by to bolo včera, čo som odišla na ročný výmmeny pobyt do USA. Smutná pravda však je, že už som asi 3 mesiace doma. Je to veľmi čudný pocit, byť po roku strávenom v úplne inej krajine, úplne inom svete, naspäť doma, v realite. Môj rok prebehol strašne rýchlo, Zaujímavé však je že zo začiatku mi to prišlo ze mi dni v Colorade ubiehali pomaly. Ale čím som mala viacej aktivít tým boli dni kratšie a mesiace ubiehali rýchlejšie.

Tak nádhernú prírodu aká bola v Colorade som v živote nevidela. Bola som unesená každým krokom a každou budovou, čo som videla.
O colorade a jeho prírode by sa síce dalo rozprávať veľa, ale to si môžeš pozrieť aj na obrázkoch.

Puta

Ale to čo sa neda len tak pozrieť ale to treba zažiť, je puto, ktoré som si vytvorila s mojou rodinou a kamarátmi. Nikdy som si nemyslela že môžem mať viac ako jednu rodinu, ale je to tak. Moja druhá hosť rodina bola neskutočná. Začali ma hneď brať ako vlastnú, zapájali ma do rodinných aktivít, a to som si veľmi cenila, pretože som mohla naozaj spoznať každého člena. Najlepšie však bolo že som si s nimi nesmierne rozumela a že som sa na nich mohla vo všetkom obrátiť, a zdôverovať sa im. Veď, sme aj teraz v kontakte, a už ma boli aj navštíviť aby spoznali aj moju slovenskú “skutočnú” rodinu.

A kamarátstva? Tiež neopísateľné, a neuveriteľné, ako som si mohla za rok vytvoriť lepšie kamarátstva ako za 17 rokov doma. Najlepšie na tom teraz je, že mám kamarátov z rôznych krajín sveta, a môžem ich ísť hocikedy navštíviť.

Rozhodúť sa!

Takže ak ešte stále váhaš a nevieš sa rozhodnúť, či by si rok v cudzej krajine zvládol, tak ver mi, neváhaj a choď do toho. Vytvoríš si spomienky, ktoré ti nikto nebude schopný vziať. Ale hlavne dospeješ, osamostatníš sa. Uvedomíš si, že aj keď si sám, niekde kde nikoho nepoznáš a hlavne kde si bez rodičov, zvládneš to.

Mne dal tento rok strašne veľa. Naučila som sa, že sa nemusím hanbiť opýtať sa cudzích ľudí na letisku kde mám hľadať správny gate, alebo že sa nemusím hanbiť vypýtať si jedlo v reštaurácií. Ja som určite vyšla z mojej ulity a myslím si, že zo sivej tichej mišky je teraz sebavedomé mladé dievča. Takže mi ver že žitím rok v cudzej krajine nič nestratíš ale len získáš.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!