Již dříve zmiňovaný Polar Plunge proběhl 29. února v nedalekém městě, Gloucesteru. Byla to sobota a i když to může být překvapivé, probudil jsem se ve škole. Vzbudil mě školní rozhlas, kde náš pan ředitel vyhlásil, že servíruje palačinky na snídani ve školní jídelně. V tu chvíli mi bylo jedno, že jsem celý ztuhlý ze spaní na tvrdých školních podlahách.

Vyskočil jsem na nohy a dral jsem se do jídelny, kde už pan ředitel smažil palačinky. Možná si říkáte, proč spím ve škole a láduju se palačinkami od pana ředitele, ale to je příběh na někdy jindy. Dneska Vám řeknu o našem dobrodružství s Polar Plunge. Po snídani jsme společně s ostatními členy Interaktu vyrazili do Gloucesteru, který je vzdáleny zhruba 30 minut. Hned jak jsem dorazil na místo, tak mě přivítala skupina výměnných studentů, která už tam v zimě čekala až ta hrozná a chladná chvíle přijde. Před samotným potopením se do vody jsme všichni dostali trička, kafe, horkou čokoládu a mnoho donutů. Vyfotili jsme pár fotek a připravili jsme se na samotné ponoření se do vody.

Musíte si uvědomit, že Shrishti, Gabe, Maria nikdy v životě neviděli sníh a nezažili opravdovou zimu, tak si představte jaké to pro ně muselo být skočit do ledového oceánu. Pro mě to nebyla až taková novina. Vsadil jsem se s kamarády, že tam zůstaneme 1 a půl minuty. Měli jsme pocit, že to by tak odpovídalo našim schopnostem. Nakonec jsem já, Liam, Ned, Keith (který je člen Ipswich Rotary klubu) a pár dalších lidí zůstalo ve vodě delší dobu. Nakonec jsme zjistili, že už jsme ve vodě 9 minut a že jsme zbořili rekord z minulých let. Potom už na nás začali mávat ať vylezeme, že je to nebezpečné. No a tak jsme po 9 minutách vylezli.

Bláznivý Ned tam však zůstal 13 minut a tak porazil rekord nás všech. Nám to však vůbec nevadilo, protože jsme se všichni bavili. Nakonec mi a Nedovi byla taková zima, že jsme se třásli ještě dalších 40 minut. Já jsem měl ve vodě úplně divné stavy, kdy mi bylo opravdu teplo a vůbec jsem tomu nerozuměl. Naštěstí jsem to všechno přežil takže o tom teď můžu v klidu napsat. Tímto potopením se do oceánu jsme se snažili podpořit projekt StopPolioNow, který se snaží vymýtit dětskou obrnu na celém světě. Každý člověk, který skákal do vody se snažil vybrat nějaké peníze, které půjdou na tento projekt. Mi se podařilo vybrat $1150 což je v přepočtu 28 tisíc korun.

Další články od Jonáše

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!