fbpx

Neříkej ne –  nejdůležitější rada, kterou jsem dostala před výměnou byla “neříkej ne a zkus všechno co ti nabídnou”. Já se touto radou zatím řídím a ani jednou jsem ještě nelitovala.

Mistrovství západní Austrálie

Zjistit, jestli je na tom místě řeka, byla první věc, kterou jsem udělala po tom co jsem dostala Perth jako město ve kterém strávím rok života. Dělám závodně kanoistiku a moje největší obava byla jestli budu moci dělat tento sport i v Austrálii, jelikož to není až tak známý sport. Když jsem se ale dozvěděla, že mám šanci se setkat se někým, kdo žije v Perthu a dělá stejný sport jako já, dalo mi to naději že možná budu moci dělat něco co mě baví i na druhém konci světa. Když jsem ale přijela zjistila jsem, že jim právě skončila sezóna. V oddílu mi ale nabídli slalom, což je kategorie kterou moc nedělám. Já jsem tu šanci ale nezahodila a měsíc po tom, co jsem trénovala jenom slalom jsem vyhrála svůj první závod v západní Austrálii. Řekli mi, že teď budu pár let na nějaké desce vítězů.

Neříkej ne!

Západy slunce v Západní Austrálii

Perth city

 

Music program na mé škole

Moje škola na kterou tu chodím je vyhlášená díky jejímu hudebnímu programu. Já jsem dostala nabídku s tím, že bych mohla být součástí školního sboru. Neváhala jsem s odpovědí, jelikož jsem byla ve sboru i v Česku a řekla jsem si, že by to mohla být dobrá změna. Také mi řekli že mám sice jenom 3 týdny na to se naučit noty, ale i tak mohu být součástí školního koncertu. Já jsem si samozřejmě řekla že se to naučím, takže o tři týdny později jsem zpívala ve vypůjčené sborové uniformě na školnímu koncertě ročníku 10 (můj ročník). Taky hraji na akordeon ale tento nástroj není v austrálii úplně běžný, proto jsem se spokojila s klavírem, ale tady můžete vidět magické schopnosti rotariánů, protože asi po pěti týdnech v Austrálii mi napsala jedna paní z rotary s tím, jestli nechci akordeon, který prý má nějaký známý. Hned jsem řekla ano, takže teď se mohu zapojovat ve škole i s akordeonem za což jsem velmi vděčná.

Klokani

Surfski v 6 ráno

Bronze medailon kurz

 

Surfski

Začala jsem jezdit také na surfski, což je typ sea kajaku, jelikož se mě moje host rodina zeptala jestli bych to nechtěla zkusit protože je to jedna z aktivit kterou provozuje surf lifesaving klub, kterého je moje rodina členem. Zjistila jsem, že jsou vlastně dost podobné tomu co jsem dělala v ČR. Když se mě zeptali jestli chci závodit, řekla jsem ano, co jsem ale nevěděla bylo to, že si budu muset udělat Bronze medailon, což je kurz, díky kterému můžete dělat záchranáře na místních plážích. Díky tomu jsem začala plavat, protože jsem musela splnit nějaké požadavky např. 400m do 9ti minut. Co jsem ale po chvíli zjistila bylo to, že oceán je fakt nebezpečný na plavání, takže jsem doufala, že místo ostatních nebudu potřebovat zachránit já. Nějakým způsobem jsem bronze před pár dny dokončila a zjistila jsem že mi to otevřelo daleko více možností, než jsem čekala. Právě začíná sezóna, takže doufám, že se budu moci zapojit do dalších aktivit. Fakt se vyplatí říkat ano.

 

Ažběta DVOŘÁKOVÁ, Rotary klub Český Krumlov → Austrálie, Distrikt 9423

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!