0d 23.8. do 25.8. 2019 se konal první rotary orientation meeting inboundů (studenti kteří, jsou jižna výměně) distriktu 5190 (Nevada a Severní Kalifornie) ve městě Gardneville, které je zhruba hodinu od Rena, města, kde bydlím.

V pátek, 23.8. po škole, kolem 17 hodin mě moje rotary koncelororka vyzvedla a jeli jsme. Do Gardneville jsme dorazili kolem 18 hodin, a začalo seznamování s ostatními rotary studenty. Letos nás je na výměně v tomto distriktu 20 výměnných studentů z celého světa. Zhruba za hodinu jsme měli večeři. Po večeři nás rozdělili po dvojicích až čtveřicích do našich „víkendových host rodin“. Dostala jsem do dvojice výměnnou studentku Mayu z Belgie. Našimi výkendovými host rodiči byl starší pár, který už má dcery z domu a bydlí jen s dvěma pejsky. Paní je učitelkou na základní škole a pán je bankéř. K nim domu jsme dojeli kolem osmé večer, provedli nás domem, rozdělili nám pokoje, ukázali zahradu, představili pejsky a pak už jsme si jen v obýváku každý s porcí zmrzliny povídali. Mají krásný veliký, dvoupatrový dům s menší zahradou, ale krásným výhledem na hory. Pán je myslivec, to je důvod, proč jim na zdi v obýváku visí obrovská hlava jelena.

Rotary schůzka

Naše rotary schůzka probíhala v nově rekonstruované budově, kde byli stoly seřazené do U a uprostřed bylo plátno na promítání. Hned po příchodu jsme každý dostali rotary tričko a čekala na nás snídaně v podobě švédských stolů, kde nechybělo ani Starbucks kafe. Potom začali několika hodinové přednášky o tom jak se máme a nemáme chovat, co smíme, nesmíme a musíme… prostě pravidla výměny. Přednášky začali kolem 10:00 a skončili kolem 15:00. Aby to ale nebylo tak nudné a únavné, měli jsme tam i nějaký ten zábavný program jako např, učení se tancovat, zpívání karaoke ve skupinkách a seznamování se. Také jsme tam samozřemě měli zahrnutý oběd, kde jsme měli opět švédské stoly, tentokrát se sandwichy, chipsy, zeleninou, atd.

Po skončení přednášek jsme se přesunuli ven, kde už jsme měli volný program až do příjezdu našich víkendových host rodin, což bylo kolem 19 hodin. Hráli jsme karty, povídali si, vyměnili placky na na naše rotary saka, hráli fotbal a šli jsme na „frouyou“ – frozen yoghurt. K večeři nám objednali několik krabic pizzy a cookies sušenky a potom už jsme jen čekali na příjezd host rodin.

Když jsme přijeli domů, zeptali se nás, jestli se chceme projet do hor a my jsme samozřejmě souhlasily. Převlekly jsme se a vyrazili jsme. Jeli jsme speciálním horským autíčkem které bez problémů zdolá jakékoli kopce. Byl to opravdu zážitek, dojeli jsme až na vrcholek hor, kde jsme zastavili a kochali se tím nádherným výhledem a zapadícím se sluncem. Byla to nádhera! Strávila jsem skvělý víkend se skupinou lidí, kteří jsou všichni ve stejné situaci jako já, mají stejné problémy a také zažívají kulturní šok. I když jsme se znali vlastně jen jeden víkend a všichni se ze začátku styděli seznamovat se, stala se z nás parta lidí, kteří si skvěle rozumí a dalo by se říct že jsme taková „rotary rodina“.

Další články od Denisy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!