fbpx

Dne 12.8.2022 po přistání na letišti Dalas začala moje roční výměna v Distriktu 5790 stát Texas, USA. Po vřelém přivítání na letišti mou první host rodinou a zástupci Rotary klubu Kennedale, jsem se vydala do mého nového domova ve městě Kennendale, které má asi 9 000 obyvatel. V jeho blízkosti jsou města Dalas a Fort Worth.

Moje první host rodina byla pouze host máma a její tři dcery, které měla v pěstounské péči. Navštěvovala jsem Kennedale High school, což je veřejná střední škola, s počtem studentů okolo 1000. Ráno jsem jela do školy pověstným žlutým školním autobusem, a nastoupila ke studiu. Škola byla na můj vkus příliš hlučná, studenti velice vyrušovali výuku a mé překvapení byly časté kontroly šerifů se psy na drogy a zbraně. Necítila jsem se vůbec komfortně.

To samé musím říci i o host rodině, kterou tvořila  pouze host máma a její tři dcery, které měla v pěstounské péči.  Nikdo si mě vůbec nikdo nevšímal a moje host máma nebývala vůbec doma. Cítila jsem, že se musí něco změnit, a proto jsem požádala moji counselorku z Rotary klubu o změnu host rodiny.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka
Tak zase příště...
Tak zase příště...

Byla jsem mile překvapena, jak rychle mě přesunuli do další rodiny, která byla velice milá. S mojí druhou host mámou jsem zažila první rodeo a moje představa jaké to bude, byla naprosto mylná. Nikdy jsem nic podobného neviděla a atmosféra tu byla opravdu pravá kovbojská.

V této rodině jsem trávila i Vánoce. Můj nejlepší vánoční dárek byla vstupenka na koncert Taylor Swift ve městě Arlington. Po půl roce stráveného ve veřejné střední škole jsem si byla naprosto jista, že další půl rok v této škole je nad moje síly a chystala jsem se změnit školu. Naštěstí díky rychlému zásahu vedení Výměny mládeže CZ & SK, jsem měla možnost školu změnit.

Po novém roce jsem nastoupila do soukromé školy Fellowship Academy a přestěhovala se do třetí host rodiny. Byli to starší manželé, měla jsem dvě host sestry a jednoho host bratra, kteří již měli své rodiny. Musím říci, že teď nastala ta pravá a úžasná výměna, jakou jsem si představovala.

Škola byla malá a měla rodinnou atmosféru, studovalo zde pouhých 355 studentů. V téhle škole jsem navštěvovala taky náš školní výtvarný klub. S mojí rodinou jsme podnikali časté výlety a samozřejmě i nákupy, které probíhaly někdy ve velkém stylu. Jelikož rodina vlastní dům na jezeře Cedar Creek, tak jsme čas od času trávili víkend u jezera. Vyzkoušela jsem si jet ski, grilovali jsme, projížděli se lodí po jezeře a vždy si společný čas užili.

V březnu jsem absolvovala výlet organizovaný pro výměnné studenty v USA na Havajském ostrově Oahu. Bylo to úžasné a navázala jsem další studentské mezinárodní přátelství.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka

O Velikonocích mě navštívila moje máma se sestrou, které za mnou přiletěli. Velikonoční svátky jsme trávili dohromady s mojí host rodinou a perfektně jsem si to užili.

Moje host rodina s Rotary klubem Kennedale, mi připravili oslavu mých 18-tých narozenin, ve stylu country tanců ve zdejším vyhlášeném klubu. Musím uznat, že lepší narozeniny jsem si nemohla přát, mít kolem sebe vlastní rodinu, host rodinu i členy Rotary klubu.

Bohužel po Velikonocích začal čas rychle běžet. Školní závěreční Prom, skvělý výlet do New Yorku pořádaný pro výměnné studenty a poslední orientation meating v Mineral Wells. Týden strávený s výměnou studentkou Elinou ze Švédska a její host rodinou na South Padre Island, kde jsme na vlastní oči viděli start rakety SpaceX.

To vše tak uběhlo a já měla poslední den školy a poslední týden v Texasu.

S mojí host mamkou a další členkou Rotary klubu jsme se rozhodli pro závěrečný společný výlet do New Orleans a na plantáže v Lousianě. Bylo to nádherných 5 dní a krásná tečka za mojí výměnou.

Odlétala jsem domů přesně po deseti měsících a nikdy bych si nepomyslela, že přes ne moc příjemný začátek výměny bude rozloučení tak těžké. Ještě se někdy přistihnu že jsem myšlenkami u mojí třetí host rodiny a těším se příští setkání.

Výměnu mládeže mohu každému potencionálnímu uchazeči, na 100% doporučit. Je to škola života, která každého posune dál.

Děkuji Rotary klubu Olomouc-city, že mě na výměnu vybral, a ještě jednou děkuji Výměně mládeže CZ & SK, bez které bychom my studenti nemohli prožít svůj mimořádný rok v životě.

Ivana Eliášová, outbound 2022/23, RC Olomouc City  →  Rotary distrikt 5790, USA, Texas

 

Další články o dlouhodobých výměnách

já a koala
,

Je to u konce…

Tolik se toho za ten rok událo. Potkala jsem spoustu skvělých lidí, ale bohužel taky...

 

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!