Ahoj 🙂, tři měsíce utekly jako voda a já jsem se konečně odhodlal něco napsat😀😀. Pohodlně se usaďte a jdeme na to…

Sausage roll

Začneme v naší škole. Máme tam takovou pěknou kavárnu/bufet, kde mají spoustu dobrot, které jsou bohužel i celkem drahé😒. Kámoš Charles mi ale řekl, že v pátek, poslední přestávku, prodavají všechno za pár centů, no nezní to skvěle? Takhle se najíst skoro zadarmo? 😀 V pátek jsme si teda ani jeden nevzali svačinu ani oběd a těšili se na poslední přestávku. Jaké to překvapení, když jsme tam poslední přestávku našli jen jeden opuštěný sausage roll (pravda za pár centů), který jsme si rozdělili na půl. Ani dobré to nebylo, ale co Vám budu povídat, měl jsem hlad, jak drak.

Z né příliš dobré páteční zkušenosti jsem se poučil a beru si vždy pořádný oběd😀

Prázdniny

Swag

Co už? Školní rok tu máme od února do prosince, takže moc školy nezbývá a tuto jsou čtrnácti denní prázdniny před závěrečnýma písemkama. Prázky byly super!!! Nejlepší bylo kempování s rodinou ve Walpole. Zaveslovali jsme si na lodičkách, navštívili pár přilehlých, krásných pláží (moje první oceánská koupačka tady v Austrálii), také prošli stezku mezi stromy, rybaření, ohýnek a spoustu dalšího… ale hlavně spaní ve Swagu. Swag je stan pro jednoho, vždycky večer jsem si odkryl vrchní část a koukal se na hvězdy, no boží😍

Poslední noc sice mělo pršet, ale jen maličko. Stejně jsem si pro jistotu přikryl většinu swagu, většinu… to byl nápad! Díky mé genialitě jsme se probudil úplně promočený a ne, zdrojem nebylo nešťastné načasování mé záchodové pauzy, ale 55mm vody, která tu noc sprchla. Stejně, supr zážitek😊

Sport

Jak jsem psal minule (to už nějaká ta doba bude😂), náš hokejový tým se chystal na finále. Nebudu to prodlužovat, projeli jsme to 1:4😀 nějak nám to nevadilo, byli jsme rádi i za druhé a po zápase jsme si dali oslavu hned dvou narozenin😀 Co ale zůstane legendární bude můj backhand (díky čemuž jsme dostali gól). Pár let jsem hrával lední hokej, bohužel pro mě na levou stranu a ta tu v pozemním hokeji neexistuje😀 můžete hrát míč pouze na pravé a nebo si stick přehodíte v rukou… a to se podle pana sudího v mém případě nestalo, takže můj super skok a následný krásný odpal balónu byl v niveč😕. Byl tedy odpískán faul a z něho padl gól, opravdu super pocit zapříčinit gól. Spoluhráči mě ale podrželi a společně jsme si užili zbytek zápasu.

Zůčastnil jsme se tu také série FunRun. Zaběhl si desetikilák, nějakou náhodou vyhrál v mužích😀 a dostal výlet na lodi s delfíny a super obří trofej🤤 (bohužel putovní😢).

Následný den jsme potkal moji chemikářku/matikářku, která mi poblahopřála, objala a řekla, že to byl supr výkon a to samé potom večer na Rotary meetingu. Můžu říct, že takovou kamarádskost jsem nečekal, ale vůbec mi to nevadilo, ba naopak!😀

Hayley (má host sestra) vyhrála kategorii U18! Dneska je pro ni velký den, protože má narozky (17) a dostane svoje P. Což znamemá, že může jezdit sama v autě (v Austrálii začínají v 16 s rodiči) 😀 To já si budu muset ještě chvilku počkat…

 

Další články od Matyáše

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!