Ahooj🙂, ano, čtete dobře… Když jsme nedávno byli nakupovat, zarazila mě cedule před vchodem do sportovního obchodu: Zimní výprodej!! Ze zvědavosti nakouknu dovnitř a ono opravdu😀😀 Ale místo velkých, teplých, peřových bund tady prodávají jen trika s dlouhým rukávem. Australská zima😏. Když jsme u toho počasí, tak bych si rád postěžoval. Od doby, co jsem tady, tu skoro pořád prší (zima maličko taky- někdy i 10 stupňů!😭), můžu být rád, že mám aspoň ty jedny dlouhé kalhoty. Nee, samozřejmě sranda, ale už se těším na sluníčko☀️, co Vám budu povídat😀.

Žádné péřové bundy nečekejte😀😀

Nedílnou součástí Austrálie je i hokej, lední se zde sice z určitých důvodů moc nehraje, za to pozemní je velmi oblíbený😀(po Indii druhá nejúspěšnější země!). Ve zkratce: hraje se 11 na 11 (brankář, plus 10 v poli) na hřišti tvarově stejné jako na fotbal, ale menší, máte také specialní “sticky” , se kterými hrajete. Stick (hokejka asi, nevim, jak to nazvat😀) je pouze na pravou stranu (na to jsem si musel zvykat) a dotknout se můžete jen plochou stranou. Celkem složitý😄😄

 

Další články od Matyáše

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!