fbpx

Už jsem na Sardinii skoro 6 měsíců. Ze začátku mi to připadala jako velmi dlouhá doba, ale nyní když se ohlížím zpět tak to uteklo opravdu rychle. Všechna ta zkušenost, kterou jsem nasbíral a všechnu tu radost, kterou jsem od srdce zažil mi ještě do teď leží na paměti. Některé zážitky bych si přál zažít ještě jednou a kdybych mohl, určitě bych odcestoval ještě na jeden rok.

Nemůžu být více vděčný za tuhle příležitost, jelikož mi tato příležitost přinesla tolik zkušeností jako žádná před tím. Zbývají mi ještě 4 měsíce a upřímně nevím, co bych měl dělat další měsíc. Tahle výměna nese sebou velkou část zodpovědnosti, se kterou se každý student musí poprat. Musí se naučit žít v novém prostředí. Prostředí, které se ze začátku určitě bude zdát náročné, avšak čím více se jeden snaží tím lepé se adaptuje a tím více si celý rok užije.

 

Na rotary akcích

 

Já sám jsem si tady našel opravdu hodně dobrých přátel, se kterými chodím často ven a se kterými si vždy umím užít čas naplno. Na kulturu jsem si zvykl už úplně, ale jíst večeři v devět hodin večer pro mě ze začátku byl challenge. Italská kultura pro mě byla vždycky zajímavá. Nechápu, jak tady lidi dokáží být tak neskutečně přátelští a milý. Upřímně jednomu se opravdu vracet nechce. Pokud jsi zrovna student, který přemýšlí nad tím, že by jel do Itálie, tak to určitě doporučuju, protože člověk se tady nezačne nudit jen tak jednoduše. Já tady mám co dělat každý den až je toho na mě někdy příliš hahaha.

Jídlo

Jedna z dalších úžasných věcí na Itálii kromě těch lidí, co zde žijí, je to jídlo. Jídlo je to, co zde drží rodiny pohromadě. Každý region Itálie má vlastní typ těstovin a vlastní unikátní recepty. Zrovna tady na Sardinii je spousta druhů různých pochutin a sladkostí. Já sám jsem za 6 měsíců přibral 15 kilo a nejsem výjimkou. Všichni studenti si to tady zamilovali a já také.

Zažil jsem tady také první Vánoce beze sněhu, jelikož tady na jihu Sardinie sníh přes zimu není. Naopak bylo tady velmi teplo a v zimě jsem se byl také koupat v moři. Už teď se těším na léto a nemůžu se dočkat na to, jaké bude jaro. Byl jsem už ve dvou rodinách a obě byly úplně skvělé. Většina lidí je tady velmi energetických a plných života, což znamená, že chtějí pořád něco dělat a vždy něco nového podniknout.

 

Další články o dlouhodobých výměnách

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!