V neděli odpoledne jsem přiletěla do Rena, v pondělí jsme mě šli zapsat do školy a hned v úterý jsme vyrazili na dámskou jízdu do Kalifornie. Jeli jsme jen já, Maite a Crystal, protože jelikož zbýval jen týden do začátku školy, Jon musel být v práci. Původní plán byl, že pojedeme od úterý do pátka, ale nakonec jsme tam byly jen do čtvrtka.

1.den

Vyrazili jsme asi v úterý v 8:00 z Rena a cesta do Kali nám trvala i spřestávkami 6 hodin. Mockrát jsme nestavěli, jen párkrát na benzínách a jednou na oběd. Na oběd jsme zastavili v Kalifornské restauraci a já jsem si měla vybrat svoje první jídlo v Americké restauraci. Po dlouhém rozhodování jsem si nakonec nic typicky Amerického nedala. Po té dlouhé cestě jsem moc hlad neměla a tak jsem se rozhodla, že si dám jen salát. Crystal se mě stále ptala jestli mi to bude stačit a jestli nechci ještě něco dalšího než jen salát. Tak abych tedy neměla jen salát, dala jsem si ještě čokoládový shake stejně jako Maite.

Po obědě jsme opět nasedli do auta a vyrazily dál. Asi po hodině cesty jsme zastavily. Byly jsme před domem Crystaliných rodičů, kteří už na nás čekali. Byli moc milí, hned po příjezdu a rozdělení pokojů jsme si v obýváku asi hodinu v kuse povídali. Hodně se mě vyptávali na Českou Republiku a tak jsem musela konečně začít pořádně používat angličtinu. Plynule jsem mluvila a i když jsem věděla že mluvím s chybami, bylo to mnohem lepší než kdybych mlčela. Když to bylo hodně špatně, tak mě opravili, ale hlavní bylo, že jsme se domluvili.

Po našem povídání jsme se já, Maite, Crystal a host děda vyrazili na menší výlet. Jeli jsme autem cca 15 minut do Monterey Bay k Pacifickému oceánu. Poprvé jsem stála v oceánu. Vlezla jsem tam ale jen po chodidla, protože ta voda byla taaak studená, že v tak ledové vodě jsem asi ještě nestála. Vlezla jsem tam po chodidla a než jsem stihla napočítat do pěti, musela jsem vylézt z vody, protože nohy mi tak mrzly, že jsem je skoro necítila. I když to bylo opravdu hodně studené a normální člověk by tam nevlezl, byl to skvělý zážitek.

2.den 

Po tom co jsme se vzbudili, jsme si dali všichni společně snídani. A poté jsme jeli já, Crystal, Maite a Crystalin taťka do Monterey Bay Aquaria. Byla to nádhera! Hladili jsme si rejnoka, viděli jsme skákat delfíny, slunit se na kamenech tuleně, krmení vyder a spoustu dalších mořských živočichů. Poprvé v životě jsem viděla medůzy jinak než jen z obrázku a spoustu dalších mořských zvířátek, které žijí v hlubinách oceánu a člověk se k nim jen tak nedostane. V aquariu jsme strávili asi 4 hodiny, byl to obrovský zážitek a mým favoritem tohoto aquaria se stal „octopus“ (chobotnice). Moc se mi to líbilo.

Po obědě jsme jeli zpět k prarodičům, sbalily jsme si věci a vyrazily dál. Cestou jsme se na chvilku zastavily v zábavním parku v Santa Cruz. Poprvé jsem jela na horské dráze. Bylo to tak rychlé, že jsem se jen pevně držela a křičela. Bylo to super. Dále jsme byly v Haunted Castle, něco jako hrad hrůzy. Bylo to dost strašidelné a znovu už bych tam nešla, ale zážutek dobrý. Jako naše poslední atrakce byla vodní kláda. Jeli jsme v kládě po vodě, pomalu jsme vyjely nahoru, byl tam krásný výhled na vedlejší písečnou pláž a po chvíli byl sešup dolu, který nás úplně celé zmáčel. 

Zbytek cesty autem jsem skoro celou prospala a po několika hodinách jsme dorazily na místo. Tentokrát do Standfordu, k tetě Crystal, která zrovna byla kempovat, ale nechala nám její dům plně k dispozici. Vybalily jsme si věci a jelikož bylo už celkem pozdě odpoledne, šly jsme se projít kolem a koupit si něco k věčeři. Jelikož Crystalina teta je učitelka na Standfordu, bydleli jsme v učitelské čtvrti a asi jen 5 – 10 minut chůze pěšky, byla Stanfordská kolej. Tak jsme si to tam prošly, koupily si večeři a šly zpět. Po večeři už bylo celkem pozdě a my jsme byly utahané, tak jsme šly hned spát.

3.den 

Dopoledne jsme vyrazily na naši další zastávku a tou bylo San Francisco! Mým přáním bylo vidět Golden Gate Bridge a projít se po něm. Snídani jsme si koupily cestou a náš cíl byl asi hodinu cesty. Ještě než jsme dojely k mostu jsme se cestou zastavily na místě, kde byl krásný výhled na San Francisco.

Dále jsme se šly podívat do centra města a také byly jsme v továrně na čokoládu. Crystal se nás zeptala, jestli chceme někde přespat, ještě se někam další den podívat a večer jet domu, tak, jak bylo původně v plánu. Moc ráda bych se ještě někam podívala, ale už rána mi nebylo nějak dobře, ale protože jsem si chtěla užít výlet, nevěnovala jsem tomu pozornost. Když jsme dojeli ve čtvrtek večer domu, začal můj „home sick“. Stonala jsem do soboty s horečkama, bolestí hlavy a žaludku.

Další články od Denisy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!