Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chuseok추석

Tento týždeň bol v Kórei Čuseok, azda najväčší sviatok v roku. Kedže som o tom nikdy veľa nepočul ani nečítal,  nevedel som čo od toho očakávať. Bolo to niečo ako u nás Vianoce, lenže tu to ľudia prežívali viac.  Spoznal som celú rodinu z maminej a aj otcovej strany. Celá rodina ma s nadšením prijala medzi seba a nerobili medzi mnou a ostatnými žiadne rozdiely. Každá rodina má svoje vlastné zvyky a tradície, ktoré zvykne na Čuseok robiť a tak som u otcovej rodiny zažil oveľa tradičnejší Čuseok ako u maminej.

Ku koncu prázdnin sme išli spolu s ostatnými  výmennými študentmi na 3 dni do hôr neďaleko Busanu. Pri pohľade na krásnu prírodu som sa aspoň na chvíľu cítil ako doma.  Posledný deň sme navštívili najväčší budhistický chrámový komplex v Južnej Kórei. Boli sme tam 3 hodiny, no stále bolo čo pozerať. Pri odchode som si ešte stihol zapáliť paličku šťastia a vysloviť moje prianie.

Som tu len mesiac a pár dní, no už teraz viem, že som spravil najlepšie ako som mohol. V Kórei som našiel samého seba, našiel som tu pokoj a kľud. Každý deň tu prežívam naplno, bez toho aby som sa čo i len chvíľu nudil. Domov sa chodím len vyspať a  pravdou je že spím viac v škole ako doma.

Další články od Davida

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!