Túto sobotu nám začali prvé hodiny kórejčiny, na ktoré chodím spolu s ostatnými výmenními študentmi z rôznych krajín. Bol som vďačný, že som doma strávil zopár hodín študovaním kórejčiny a tak som si na prvej hodine len zopakoval naučené. Po doučovaní som išiel do kostola . Nebol to kostol, na ktorý by som bol zvyknutý, bola to miestnosť v mrakodrape na 11. poschodí, v ktorej sa každú nedeľu konajú bohoslužby. V kostole som spoznal nových kamošov z rôznych krajín ako Singapore, Gabo21297044_171909653370662_8600619895106830336_nn alebo z Filipín, s ktorými som išiel neskôr aj na obed. Pod večer som s mamou  oslávil moje pondelkové narodeniny na Gwangalli beach, kde sme sa navečerali a pozerali sme na najkrajší most v Busane, Diamond bridge. Narodeniny som oslavoval celkovo 3 krát. Prvý krát to bolo s mamou, potom so spolužiakmi v škole a naposledy s kamošmi z Rotary. Dostal som 4 torty a narodeninovú polievku od mamy, ktorá sa v Kórei zvykne dávať miesto torty. V pondelok som mal môj prvý riadny deň v škole. Do školy vstávam o 6, aby som si stihol ožehliť uniformu a naraňajkovať sa. Cesta do školy trvá hodinu autobusom a to ešte aj raz musím prestupovať. Jasné že som sa hneď na druhý deň, keď som si myslel že to tu už poznám stratil a vystúpil som o 6 zastávok neskôr. Škola mi začína o 8 a končí o 16, no v škole musím byť 20 minútu pred začiatkom vyučovania. V škol21435418_759858107551331_2185135461620514816_ne trávim veľa času štúdiom kórejčiny, alebo si i občas na chvíľu pospím. Nálada na hodinách je oveľa uvoľnenejšia ako u nás, učiteľ a žiak majú viac menej kamarátsky vzťah, a na vzájom sa rešpektujú. Škola pre mňa končí o 16, no moji spolužiaci musia byť v škole do 22 a naďalej študovať. Ten, kto chce mať lepšie známky je v škole aj do 12 hodiny večera. Mám spolužiaka, ktorý sa chce dostať na najlepšiu univerzitu a tak cez týždeň spí len 4 hodiny denne a cez víkendy chodí študovať ešte do akadémie. Zo školy domov prichádzam o 18, počkám do 19, čo sa vráti mama z práce. Väčšinou ma zoberie do mesta, kde si kúpime jedlo a ideme ho zjesť na pláž, alebo sa ideme pozrieť na miesta, odkiaľ je pekný výhľad na mesto.

Další články od Davida

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!