Po vyčerpávajúcom lete, som na letisku v Busane dostal vrelé privítania od rodiny, s ktorou som hnIMG_4671eď išiel na obed do mesta. Keď som po prvý raz uvidel jedlo, bol som trocha vystrašený a povedal som si že to určite jesť nebudem, no ale aký by to bol prvý dojem, keby som odmietol hneď prvé jedlo čo mi dali? Od tohto obedu ubehli 4 dni, jedol som tu také veci, ktoré by som sa na Slovensku nikdy neodvážil ani ochtnať. Aj keď už mam niekedy dosť toho neustáleho núkania, jedlo som si neskutočne obľúbil a vždy sa teším, keď dostanem možnosť ochutnať niečo, čo som ešte neskúsil. Po obede som išiel s rodinou domov, kde som sa postupne začal vybaľovať a zoznamovať s okolím. Nebola to ani hodina, čo sa ma spýtali, že čo by som si dal na večeru. Moju rodinu tvorí, stará mama, starý otec, mama a otec, ktorého som ešte nevidel, a ani neviem kedy ho prvý krát uvidím. S rodinou komunikujem najviac rukami a kórejsky trocha, anglicky vobec nevedia. Občas mi napíšu text do prekladača a ja im napíšem naspäť odpoveď, ale aj napriek tomu, sú veľmi starostliví a mám ich rád. V stredu sme boli na prehliadke mesta, kde sme za 11 hodín prešli zopár zaujímavých miest v busane, bol to veľký zážitok a po tomto dni som si mesto úplne zamiloval. Pozreli sme Busan Tower, 118 metrov vysokú vežu ktorá je jedna zo symbolov mesta, z ktorej sme mali Busan ako na dlani. IMG_4778Taktiež sme boli pozrieť budhistický chram Haedong Yonggung, a asi najznámejšiu pláž v Busane Haeundae beach. Busan je mesto, kde na jednom mieste nájdete nájdete nádhernú prírodu, úžasné pláže a nadherné more, no hneď vedľa toho možte vidieť nekonečne dlhé mrakodrapy pripomínajúce Dubaj. Dnes som bol prvý krát pozrieť v škole. Keď som vošiel do školy, všetci žiaci stali vonku a začali tlieskať, nevedel som čo mam robiť, bol som dosť zmätený. Každí sa so mnou chcel rozprávať, všetci ma zdravili a fotili si ma. Už som dostal aj uniformu, už sa teším, keď si ju v pondelok oblečiem. Taktiež som zistil, že v pondelok nebudem mat 17 rokov ale 18. Víkendy budem mávať celkom plné, nakoľko budem mať každú sobotu 4 hodiny kórejčiny. Najbližší článok by som chcel napísať o škole a o ich školskom systéme, dúfam, že sa mi to podarí čo najskor.

Další články od Davida

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!