Dnes je to presne 100 dní, čo sa mi otočil život o 180 stupñov. Mám sa vyborne, popravde si ani neuvedomujem ako rychlo plynie čas.

Počasie je tu stále rovnaké, Len mierne ochladenie o pár stupñov. Škola ide ako stále, na konci štvrtroka som mala samé áčka. Mám kamarátov, som súčastov plaveckého tímu. S ostatnymi vymennymi studenmi sa vidíme takmer každy víkend a trávime spolu čas.

Minuly víkend sa v mojom meste konala najväčšia Rotary akcia roka- Stone crab jam. Môj rotary klub Kings Bay tvorí celú túto akciu a peniaze z nej používa na rôzne činnosti vrátane sponzorovania vymennych studentov. Tento rok sa konal už desiaty ročník a vytazilo sa vela penazí.

Celá akcia začína už o piatej ráno, ked sa uzavru všetky ulice v centre mesta Crystal River. Nasledne sa pustaju do ulic ludia so stankami, ktorí majú tovar na predaj, takisto ako aj stánky s jedlom. Všetko robia členovia klubu, navigujú predajcov na správne miesto, starajú sa o to aby celá akcia prebiehala hladko. O 12 sa celá akcia oficiálne začína, z viac ako 5tich vstupnych brán sem prúdia davy ludí, len aby si vychutnali kraby. A tu začína moja práca. Stojím pri stoloch s handrami a vedrom a upratujem pro ludoch. Kedže tieto kraby majú velmi tardy pancier, ludia používajú drevené kladivká aby sa dostali k mäsu. A to všetko upratujem ja a dalších asi 8 ludi. Naneštastie sa všetky kraby vypredali za 3 hodiny a tak som si mohla následne užívat len atmosféru celej akcie.

Nasledujúci den som ja a pár vymennych studentov strávila v Daytona Beach. Pláž je pekná, ale celé vychodné pobrežie nemá na to západné, Ako napríklad Clearwater lebo St. Pete, aj cez to tam bolo naozaj pekne.

Nasledujúci mesiac ma čaká Disney world, na ktory sa neskutočne teším.

 

Další články od Sandry

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!