Ahoj, na instagramu (amaliemaleckova) jsem vás poprosila, abyste mi napsali otázky a já jsem ty nejčastější a nejzajímavější vybrala a teď vám na ně odpovím.

Proč zrovna Brazílie?

Úplně první země, kam jsem chtěla byla Austrálie. Pak byl orientation meeting, kde exchange studenti, co už na výměně byli, měli prezentace a já se totálně zamilovala do Brazílie. Hodně lidí se mě ptalo, proč jsem si nevybrala USA. Teď se nechci nikoho dotknout, myslím, že všechny země jsou něčím skvělé, ale USA je na mě moc “basic”. Já jsem od výměny chtěla jinou kulturu, nový jazyk a taky hodně kamarádů. Protože jsem celkem stydlín (ačkoliv to tak nemusí vypadat) a rozhodně jsem nikdy nebyla typ člověka, co by za někým přišel sám od sebe, a tohle v Brazílii vůbec nemusím řešit, protože oni přijdou sami.
Ještě víc lidí mi říkalo, že jsem hloupá, že chci do Brazílie, že mě někdo postřelí, že to je chudá země, že jsou tam lidi šílení a chovaj se jak opice… Co k tomu říct. Tohle říkaj ve většině případů lidi, co v životě nevytáhli paty z ČR a nebo si vůbec nezjišťují informace. Jasně, není to tak bezpečné jako v Evropě, ale rozhodně to není tak, že by se tu střílelo na každém rohu. 😀

3 věci, které jsi ztratila a získala za tu dobu, co jsi v Brazílii?

Tahle otázka je hodně zajímavá… Ztratila jsem asi pár lidí, co jsem považovala za kamarády, pak jsem určitě ztratila hodně příležitostí v Česku… Třetí věc mě nenapadá, ale abych aspoň omluvila gramatické chyby v češtině, tak musím říct, že absence čj je šílená a nedávno jsem napsala tvrdé y ve slově vidlička. :))) Takže jsem asi trochu ztratila můj cit pro gramatiku, hah.
Věcí, co jsem získala je mnohonásobně víc. Určitě jsem získala sebevědomí. Pořád to není nějak úžasný, že bych byla stoprocentně spokojená, ale když se podívám už jenom půl roku zpátky, tak je ta změna obrovská. Získala jsem spoustu kamarádů ze všech koutů světa a poznala jsem hodně z nových kultur. Třetí věc je asi to, že jsem trochu dospěla. Určitě se nechovám jako dospělá, to vůbec, však je mi jen 16 a dělám blbosti (protože to k tomu věku patří, že jo), ale všimla jsem si, že se v určitých situacích chovám jinak, jak mí vrstevníci, řeším jiné věci… Jsem více samostatná… Protože tady na výměně jsem jen já, nemám tu rodiče, kteří by za mě řešili problémy.

Kolik jsi přibrala kilo?

Joo… Tak na tuhle otázku se mi ale vůbec nechce odpovídat! 😀 Nejradši bych řekla, že jsem zhubla pět kilo, ale bohužel bych lhala. Výhoda Brazílie je, že tu nikdo nemá doma váhu, takže se můžete zvážit ve fitku a nebo třeba v lékárně. Trik je v tom, že já si vždycky říkám: “Jo, to všechno je jen moje oblečení, moje boty a ta voda, co jsem vypila.” 🙂 Kéžby, Amálie, kéžby. No, asi jsem přibrala 3 kg? (nebo teda spíš doufám, že to není víc!) Já se tu teda snažim chodit do fitka, ale taky hodně jím, protože (bohužel) miluju skoro všechno nezdravé jídlo a to se pak moc dobře nehubne, co si budem.

Stýská se ti? Co ti nejvíc chybí?

Já teď hlavně nechci znít jako bezcitná mrcha, ale rodina, kamarádi ani nic mi zatím tolik nechybí. Spíš je to takový…Divný. Nebýt s nimi každý den, ale zatím jsem neplakala. 😀 Z jídla mi chybí kachna se zelím, svíčková a koprovka… A taky mi chybí Český Krumlov. Ani ne tak kvůli lidem, ale kvůli městu jako takovém. V Brazílii historické město najdete docela těžko a já tu bydlím v městě, které je totálně odlišné.  Jo, a taky mi chybí někdo, s kým bych mohla mluvit česky. Už hodně krát se mi stalo, že jsem s někým volala přes face time a začala jsem najednou mluvit anglicky a nebo různě komolím slova. Ale celkově mi nic moc nechybí. Nebo aspoň zatím. 😀

Další články od Amálie

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!