Asi se úplně nebudu omlouvat, že jsem víc jak měsíc nic nenapsala, ale prostě nebyla nálada na to něco psát. 

Dne 7.10. jsme měli Orientation meeting II. Konečně jsem se zase viděla s mými kamarády a všichni jsme se moc těšili, protože jsme jeli do Foz do Iguaçu. Jedná se o město, které je zhruba 4 hodiny cesty z Pato Branco, ale nabírali jsme autobusem i lidi z jiných měst, tak se cesta protáhla asi na 8 hodin. 
Mě to nějak zvlášť netrápilo, protože jsem celou cestu prospala a nebo jsem se bavila s mými kamarády.

A protože jsem líná a píšu to skoro po měsíci, tak si přesně nepamatuju, co jsme dělali, pardon. 😀 Ale vím, že jsem jedla pizzu se zmrzlinou a potom taky jahodovou pizzu (jídlo si pamatuju vždycky). Nevím jak vy, ale já v Česku nikdy sladkou pizzu neměla a myslim, že mi to moc chybět nebude, protože mi to přijde hrozně divný, ale tak vyzkoušet se má všechno.

Teď však k zajímavějším věcem, než k jídlu. Následující den jsme se jeli podívat na největší vodní nádrž na světě, Itaipu. Přehrada pokrývá cca 25% celkové spotřeby energií v Brazílii a v Paraguayi (nenávidim tyhle názvy, protože nevím, jestli to píšu správně, když tak pardon) to je dokonce 90%. 

Poté jsme jeli na pár hodin do Paraguaye. Jde vidět, jak velký rozdíl mezi Brazílií a Paraguayí je. Všechno tam bylo špinavé a celkově to vypadalo dost chudě. My jsme se venku moc nezdržovali, protože nás všichni varovali, že nás někdo může okrást a tak jsme se rozhodli jít do nákupního centra. Všechno, ale fakt všechno tam bylo mnohem levnější. 
 
8.10. nás čekal hlavní cíl naší cesty – vodopády Iguaçu! Věřím, že hodně z vás ví, o čem mluvím, v případě, že ne, to sem napíšu.
Jedná se o největší systém vodopádů na světě. Leží na hranicích Brazílie a Argentiny a je to jeden ze sedmi divů přírody. Jo, a taky jsou naprosto úžasný! Počasí nám sice nevyšlo, ale přesto to byla jedna z nejhezčích věcí, co jsem v životě viděla. V ten moment, co tam stojíte si uvědomíte sílu vody. Je to tam nádherné a rozhodně všem doporučuji ať vodopády Iguaçu navštíví. Já už teď vím, že se sem určitě někdy zase podívám. Líbilo se mi, že je to sice udělané pro turisty, ale vůbec to neruší celkový dojem. K vodopádům se dostanete dostatečně blízko, můžete si udělat pár hezkých fotek… A taky tam pořád běhají maličcí mývalové.
 
Mimochodem, nikdy si nekupujte pláštěnku v Paraguayi, protože já měla pocit, jako bych jí vůbec neměla. Myslím, že bych byla stejně promočená i bez ní. Ale tak za 25kč jsem to asi měla očekávat. 😀

Další články od Amálie

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!