19.8. 2019 – Nastal den mého odjezdu. Probudila jsem se v Mannheimu v Německu, po snídani jsem na sebe hodila Rotary sako, vzala do rukou kufry a se svými blízkými jsem jela směr letiště. Na letiště ve Frankfurtu jsme přijeli s dostatečným předstihem. Mé letadlo mělo odletět v 15:10.

Prošla jsem jednou kontrolou, a pak jsme všichni zamířili do McDonald’s zrušit své hladové žaludky. Čas se rychle krátil, proto jsme se odebrali k místu, kde se kontrolovaly letenky. K místu, kde jsem jsem se naposledy se všemi objala a rozloučila se s němi na celý rok. Bez slz se to samozřejmě neobešlo. Let byl přímý a trval 11 hodin. Bylo těžké nemyslet na to, že právě nechávám svůj dosavadní život za sebou, abych rok strávila někde, kde jsem nikdy nebyla a nikoho neznám. Pak jsem se na to podívala z jiné stránky. Je to životní příležitost, kterou jsem se rozhodla využít.

Vedle mě seděla žena, která když uviděla moje sako, dala se se mnou do řeči. Asi před 15 lety byla na výměně na Taiwanu a povídaly jsme si ve zkratce o její výměně. Tenhle rozhovor netrval příliš dlouho, ale pomohl mi si uvědomit, do čeho se pouštím a že jsem se stala součástí něčeho velkého.

V Portlandu v Oregonu jsme přistáli něco málo po 17. hodině tamního času. Opět jsem prošla několika kontrolami, vyzvedla si svůj kufr a nastoupila do autobusu, kde jsem opět poznala další bývalé výměnné studenty Rotary. Asi dvacetipětiletou holku ze Švýcarska, která právě jela navštívit své host rodiny a staršího pána, který nám oběma vykládal a své dvou měsíční cestě po Rakousku.

Autobus zastavil. Prošla jsem užší chodbou do veliké haly, kde jsem mezi lidmi zahlédla nápis Welcome Lea! Dostalo se mi vřelého přivítání. Papa a mimi, jak jim říkám, jsou velmi milí a usměvaví lidé.

Cesta z Portlandu do Corvallis (město, ve kterém strávím svůj rok) trvala asi 2 hodiny. Já a mí host prarodiče jsme si celou dobu povídali, i když konverzaci vedli především oni, jelikož já už jsem byla pěkně unavená 😅, a průběžně mi ukazovali Oregon. Corvallis je krásné, klidné město plné zeleně. Dům, ve kterém právě bydlím, je na kraji města hned vedle lesa.

Další články od Leony

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!