Ve středu dopoledne jsme opět jeli nakupovat. Tentokrát do vedlejšího města Albany. Snad nikdy jsem nebyla v tak velkém obchodě! Na 2 minuty jsem tam ztratila mimi (host grandma). 😂 V tom obchodě najdete věci, o kterých jste nikdy neslyšeli a taky je tam většina těch věcí tak 4x větší než je normálně znáte. Nakupují tady totiž i lidi, kteří vlastní restauraci a další podniky, takže 4 kilová majonéza a balení chipsů s 20 druhy a další najdete jen v Costco!

Večer se konala narozeninová oslava starší vnučky host prarodičů – Julie. Byli jsme na večeři v japonské restauraci Tokyo, což byl jeden z nejlepších večerů, jaký jsem kdy zažila. Seděli jsme u stolu a před námi se konala „show s jídlem“. Připravoval naše jídla zábavnou formou. Tvaroval obrazce z rýže, vytvořil cibulovou sopku, co následovně i hořela, házel nám malé kousky krevet do pusy, ale nakonec stejně skončily ve vlasech, na tričku nebo na zemi😂 Julia, Megan a nakonec i já jsme měli příležitost si nasadit čepici, co měl kuchař, a hodit pomocí jednoho kuchyňského nástroje vajíčko do čepky. Jediné, které se to povedla byla Julia. Megan rozbila vajíčko už při nabírání a já moje při dopadu přistálo na mém talíři. 

Ve čtvrtek jsem se zúčastnila svého prvního Rotary meetingu. Už na začátku jsem poznala spoustu milých lidí. Povídala jsem si snad z každým z nich a když slyšeli, že jsem z Česka, pár z nich mi řeklo, že tam mají kořeny nebo že navštívili Prahu, Český Krumlov a další větší města. Konverzace dále pokračovala u stolu, při kterém jsme obědvali. Po krátkém úvodu a přivítání všech hostů (včetně mě a mých host prarodičů) jsme poslouchali prezentaci na téma „Lesní požáry v Oregonu”. A na závěr jsem od mého Rotary klubu dostala minci se 4 otázkami, kterými se Rotary řídí. Takzvaný „Four-way test”, který se říká na začátku každého setkání klubu.

Další články od Leony

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!