fbpx

Volám sa Barbora Jamnická. Mám 17 rokov a pochádzam zo Žiliny. V lete som sa zúčastnila krátkodobého letného campu v Dánsku Tento Camp sa konal dva týždne, presnejšie od 27.7.2019 do 10.8.2019. Prvý týždeň sme boli hosťami Rotary klubu Dronninglud. Bývali sme v meste Aalborg. V Aalborgu som bola ubytovaná u rotariána Jensa, ktorý nám tento pobyt veľmi spríjemňoval.

V Aalborgu sme navštívili lunapark, zoologickú záhradu. Spoznali sme kultúru a pamiatky tohto mesta. Zúčastnili sme sa exkurzie, kde sme mohli vidieť bunkre z druhej svetovej vojny. Navštívili sme sa aj najsevernejší bod Dánska, kde sa zlievalo Severné a Baltské more. Bol to úžasný zážitok, ako som kráčala po piesočnom cípe, na jednej strane som mohla vidieť Baltské more a na druhej strane Severné more. Jedno more bolo veľmi teplé, druhé až moc studené. Naozaj to bol nezabudnuteľný zážitok. Videli sme veľa zámkov a pamiatok. Na konci týždňa sme sa premiestnili do hlavného mesta Dánska- Kodaň, kde nás hostil ďalší Rotary club Glostrup.

V Kodani sme strávili posledný týždeň Summer Campu. V Kodani som bývala u ďalšieho rotariána Michaela. Ľudia v Kodani boli uzavretejší ako ľudia na severe Dánska. Ale keďže nám pripravili úžasný celodenný program, vôbec sme sa nenudili. V Kodani sme boli dva dni v škole, kde sme sa učili o sociálnych médiách. Ako správne natočiť blog, alebo ako správne zostrihať video a iné zaujímavé veci. Navštívili sme múzeum moderného umenia. Múzeum bolo veľmi zaujímavé, ale zároveň veľmi netypické. Plavili sme na vikingských historických loďkách, ktoré sme museli poháňať vlastnými rukami- veslami.. Na záver Campu sme zorganizovali party, kde sme sa poriadne vyšantili a zároveň si aj poplakali.

Tento Camp som si veľmi užila, zažila nezabudnuteľné zážitky a spoznala som veľa úžasných ľudí z rôznych krajín. Zdokonalila som sa aj v anglickom jazyku. Dúfam, že podobný camp si budem môcť ešte zopakovať aj na budúci rok. A určite by som to odporučila každému tínedžerovi využiť takúto možnosť, kým sa dá. Na záver by som sa chcela úprimne poďakovať Rotary Clubu Žilina za možnosť zúčastniť sa Summer Campu v Dánsku.

Barbora Jamnická, 17 let, Rotary klub Žilinaa

Další články o letních táborech

Hlavní náplní tábora byla turistika
,

Valtellina Iron Camp

I letos se Rotary club Sondrio rozhodl uspořádat letní tábor, ovšem v trochu jiné podobě než každý

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!