Volám sa Barbora Jamnická. Mám 17 rokov a pochádzam zo Žiliny. V lete som sa zúčastnila krátkodobého letného campu v Dánsku Tento Camp sa konal dva týždne, presnejšie od 27.7.2019 do 10.8.2019. Prvý týždeň sme boli hosťami Rotary klubu Dronninglud. Bývali sme v meste Aalborg. V Aalborgu som bola ubytovaná u rotariána Jensa, ktorý nám tento pobyt veľmi spríjemňoval.

V Aalborgu sme navštívili lunapark, zoologickú záhradu. Spoznali sme kultúru a pamiatky tohto mesta. Zúčastnili sme sa exkurzie, kde sme mohli vidieť bunkre z druhej svetovej vojny. Navštívili sme sa aj najsevernejší bod Dánska, kde sa zlievalo Severné a Baltské more. Bol to úžasný zážitok, ako som kráčala po piesočnom cípe, na jednej strane som mohla vidieť Baltské more a na druhej strane Severné more. Jedno more bolo veľmi teplé, druhé až moc studené. Naozaj to bol nezabudnuteľný zážitok. Videli sme veľa zámkov a pamiatok. Na konci týždňa sme sa premiestnili do hlavného mesta Dánska- Kodaň, kde nás hostil ďalší Rotary club Glostrup.

V Kodani sme strávili posledný týždeň Summer Campu. V Kodani som bývala u ďalšieho rotariána Michaela. Ľudia v Kodani boli uzavretejší ako ľudia na severe Dánska. Ale keďže nám pripravili úžasný celodenný program, vôbec sme sa nenudili. V Kodani sme boli dva dni v škole, kde sme sa učili o sociálnych médiách. Ako správne natočiť blog, alebo ako správne zostrihať video a iné zaujímavé veci. Navštívili sme múzeum moderného umenia. Múzeum bolo veľmi zaujímavé, ale zároveň veľmi netypické. Plavili sme na vikingských historických loďkách, ktoré sme museli poháňať vlastnými rukami- veslami.. Na záver Campu sme zorganizovali party, kde sme sa poriadne vyšantili a zároveň si aj poplakali.

Tento Camp som si veľmi užila, zažila nezabudnuteľné zážitky a spoznala som veľa úžasných ľudí z rôznych krajín. Zdokonalila som sa aj v anglickom jazyku. Dúfam, že podobný camp si budem môcť ešte zopakovať aj na budúci rok. A určite by som to odporučila každému tínedžerovi využiť takúto možnosť, kým sa dá. Na záver by som sa chcela úprimne poďakovať Rotary Clubu Žilina za možnosť zúčastniť sa Summer Campu v Dánsku.

Barbora Jamnická, 17 let, Rotary klub Žilinaa

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!